Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenská správa ciest chystá celoštátny dopravný prieskum

Cestári začínajú s prácami na havarijnom úseku na ceste medzi Popradom a obcou Spišské Bystré, kde sa v polovici septembra zosunula časť vozovky a priepust. Ilustračné foto: SITA.

Za poskytnutie tejto služby predpokladajú cestári vynaložiť predbežne 2,06 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zákazka by mala trvať od 1. septembra tohto roka do konca budúceho roka.

BRATISLAVA 14. júla (SITA) – Slovenská správa ciest (SSC) vyhlásila verejnú súťaž na vykonanie celoštátneho smerového dopravného prieskumu v roku 2017. Za poskytnutie tejto služby predpokladá vynaložiť predbežne 2,06 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,47 mil. eur vrátane dane).

Zákazka by mala trvať od 1. septembra tohto roka do konca budúceho roka a cestári ju chcú financovať z vlastných zdrojov a zo štátneho rozpočtu. Lehota na predkladanie ponúk je 16. augusta, platiť musia minimálne do konca aktuálneho roka.

Cestári využijú informácie pri výstavbe obchvatov aj rekonštrukcii ciest

Údaje o dopravných prúdoch budú slúžiť pre plánovaciu a investorskú činnosť v cestnom hospodárstve, pri výstavbe obchvatov miest ako aj pre určenie priorít modernizácie, resp. rekonštrukcie existujúcich ciest prvej triedy.

„Využitie údajov sa predpokladá aj pri definovaní obchádzkových trás v prípade rozsiahlych dopravných obmedzení. Na základe znalostí o smerovaní dopravy je možné optimalizovať vplyv vonkajších dopravných vzťahov na vnútorný komunikačný systém miest a definovať prevládajúce dopravné prúdy v rámci územia SR,“ oznámila SSC.

Údaje majú podľa SSC opodstatnenie aj pre strategický rozvoj cestnej infraštruktúry

Rozsah a štruktúra prieskumom získaných výstupných dát má podľa cestárov svoje opodstatnenie aj pre účely stanovenia strategického rozvoja cestnej infraštruktúry na národnej úrovni s presahom na tvorbu koncepcií v rámci európskeho dopravného priestoru.

Uchádzači majú preukázať, že v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia verejného obstarávania poskytli minimálne tri obdobné služby v celkovom objeme najmenej 800 tis. eur a súčasne cena jednej zákazky z referencií bola aspoň 200 tis. eur bez DPH.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty prvej triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.

nvestičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty prvej triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. júla 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...