Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA.
14. júla 2017 14:44 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Slovenská správa ciest chystá celoštátny dopravný prieskum

Za poskytnutie tejto služby predpokladajú cestári vynaložiť predbežne 2,06 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zákazka by mala trvať od 1. septembra tohto roka do konca budúceho roka.

BRATISLAVA 14. júla (SITA) – Slovenská správa ciest (SSC) vyhlásila verejnú súťaž na vykonanie celoštátneho smerového dopravného prieskumu v roku 2017. Za poskytnutie tejto služby predpokladá vynaložiť predbežne 2,06 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,47 mil. eur vrátane dane).

Zákazka by mala trvať od 1. septembra tohto roka do konca budúceho roka a cestári ju chcú financovať z vlastných zdrojov a zo štátneho rozpočtu. Lehota na predkladanie ponúk je 16. augusta, platiť musia minimálne do konca aktuálneho roka.

Cestári využijú informácie pri výstavbe obchvatov aj rekonštrukcii ciest

Údaje o dopravných prúdoch budú slúžiť pre plánovaciu a investorskú činnosť v cestnom hospodárstve, pri výstavbe obchvatov miest ako aj pre určenie priorít modernizácie, resp. rekonštrukcie existujúcich ciest prvej triedy.

„Využitie údajov sa predpokladá aj pri definovaní obchádzkových trás v prípade rozsiahlych dopravných obmedzení. Na základe znalostí o smerovaní dopravy je možné optimalizovať vplyv vonkajších dopravných vzťahov na vnútorný komunikačný systém miest a definovať prevládajúce dopravné prúdy v rámci územia SR,“ oznámila SSC.

Údaje majú podľa SSC opodstatnenie aj pre strategický rozvoj cestnej infraštruktúry

Rozsah a štruktúra prieskumom získaných výstupných dát má podľa cestárov svoje opodstatnenie aj pre účely stanovenia strategického rozvoja cestnej infraštruktúry na národnej úrovni s presahom na tvorbu koncepcií v rámci európskeho dopravného priestoru.

Uchádzači majú preukázať, že v predchádzajúcich troch rokoch od vyhlásenia verejného obstarávania poskytli minimálne tri obdobné služby v celkovom objeme najmenej 800 tis. eur a súčasne cena jednej zákazky z referencií bola aspoň 200 tis. eur bez DPH.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty prvej triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach.

nvestičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty prvej triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...