Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.
20. novembra 2017 12:44 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Sledované diaľnice a rýchlostné cesty sú zjazdné

Na úsekoch D1 Liptovský Mikuláš – Matejovce, D3 Svrčinovec – Skalité, R4 Svidník juh – Svidník sever, R3 Trstená – Tvrdošín, Sedliacka Dubová – Široká sa nachádza vrstva čerstvého snehu do dvoch až troch centimetrov, na úseku R3 v okolí Hornej Štubne štyri až päť centimetrov.

BRATISLAVA 20. novembra (SITA) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý okrem D1 v úsekoch Liptovský Mikuláš – Matejovce, D3 Svrčinovec – Skalité, R4 Svidník juh – Svidník sever, R3 Trstená – Tvrdošín, Sedliacka Dubová – Široká, kde sa na vozovkách nachádza vrstva čerstvého snehu do dvoch až troch centimetrov, v úseku R3 v okolí Hornej Štubne až štyri až päť centimetrov, informovala Slovenská správa ciest (SSC).

Štátne a krajské cesty sú zjazdné, ale vlhké až mokré

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. V lokalitách Kysuce, Poprad, Liptovský Mikuláš, Brezno, Banská Bystrica, Rimavská Sobota, Lučenec, Žiar nad Hronom, Humenné a Bardejov sú vozovky pokryté vrstvou kašovitého, utlačeného alebo čerstvého snehu hrúbky jeden až tri centimetre, na Orave, Turci a cestách III. triedy v okolí Bardejova do päť centimetrov. Na ceste II/532 Egrešový Vrch – Muráň sa tvorí poľadovica.

Cesty prvej, druhej a tretej triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je vlhký až mokrý. V niektorých lokalitách sú vozovky pokryté vrstvou kašovitého, utlačeného alebo čerstvého snehu.
Ilustračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.

Na cestách cez horské priechody je väčšinou sneh

Horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je väčšinou pokrytý vrstvou čerstvého alebo kašovitého snehu do troch centimetrov, na HP Donovaly štyri až päť centimetrov a HP Zbojská je poľadovica. Havran, Pezinská Baba, Skýcov, Látky – Prašivá, Herlianske Sedlo, Šútovce, Soroška, Ďurďošík, Dargov, Klenov a Biela Hora majú vozovky vlhké až mokré.

Slovenská správa ciest upozorňuje vodičov, že na horskom priechode Besník sa tvoria snehové jazyky, Donovaly a Šútovce sú uzatvorené pre vozidlá nad 10 m.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame