Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dánska prepravná a ropná skupina A.P. Moller-Maersk v záverečnom kvartáli minulého roka dosiahla zisk na úrovni 386 mil. USD. Ilustračné foto: pixabay.com.
9. februára 2018 13:54 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Skupina A.P. Moller-Maersk vlani v štvrtom kvartáli dosiahla zisk 386 miliónov USD

Dánska prepravná a ropná skupina za október až december dosiahla zisk 386 mil. USD. Za celý minulý rok však prepravná a ropná skupina vykázala stratu 1,2 mld. USD.

KODAŇ 9. februára (SITA, AP) – Dánska prepravná a ropná skupina A.P. Moller-Maersk v záverečnom kvartáli minulého roka dosiahla zisk na úrovni 386 mil. USD. V rovnakom období predchádzajúceho roka pritom skončila v strate v objeme 2,7 mld. USD. Tržby spoločnosti počas októbra až decembra medziročne posilnili na 8,2 mld. USD zo sumy 7 mld. USD. Spoločnosť v piatok uviedla, že motorom rastu bola predovšetkým divízia Maersk Line podnikajúca v oblasti kontajnerovej prepravy.

Za celý minulý rok však prepravná a ropná skupina vykázala stratu 1,2 mld. USD. Generálny riaditeľ spoločnosti Soren Skou uviedol, že rok 2017 ako celok bol neobvyklý v dôsledku júnového kybernetického útoku, ktorý ovplyvnil najmä divíziu Maersk Line a poškodil jej výsledky.

(1 EUR = 1,2252 USD)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame