Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Logistická spoločnosť GEFCO Slovakia v minulom roku dosiahla obrat 150 mil. eur, čo je medziročne viac o 7,5 %. Foto:: gefco.net.
12. apríla 2018 18:02 Logistika od Nasa DopravaSITA

Skupina GEFCO v roku 2017 zvýšila tržby o 5,1 % na 4,4 miliardy eur

Logistická skupina GEFCO zaznamenala vlani zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBIDTA) v objeme 201 mil. eur, čo predstavuje nárast o 16 %.

BRATISLAVA – Logistická skupina GEFCO dosiahla v roku 2017 tržby vo výške 4,4 mld. eur, čo znamená v porovnaní s predchádzajúcim rokom nárast o 5,1 %. Zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBIDTA) sa zvýšil o 16 % na 201 mil. eur. Spoločnosť to oznámila vo štvrtok prostredníctvom tlačovej správy.

Skupina GEFCO ďalej uviedla, že silné výsledky počas uplynulého roka evidovala vo všetkých svojich divíziách, osobitne v segmente trhových klientov, kde jej príjmy vzrástli o 8,1 %. V divízii pozemnej prepravy k zisku prispela optimalizácia nákladov, divíziu špedície zase podporil silný rast odbytu nových zákazníkov, ako aj špecializácia obchodných trás, informovala ďalej skupina.

Zisk skupiny pred zdanením, úrokmi a odpismi sa zvýšil o 16 % na 201 mil. eur. Foto: gefco.net.

Patrí do desiatky najväčších logistických skupín

Skupina GEFCO so sídlom vo francúzskom Courbevoie pôsobí v oblasti priemyselnej logistiky a je európskym lídrom v automobilovej logistike. Zastúpená je v 47 krajinách, pričom v Európe patrí medzi desať najväčších logistických skupín. Má vyše tristo obchodných pobočiek a celosvetovo zamestnáva zhruba trinásťtisíc ľudí.

Na Slovensku má spoločnosť osemsto zamestnancov  

Na Slovensku pôsobí prostredníctvom spoločnosti GEFCO Slovakia, s. r. o., so sídlom v Bratislave od roku 2004. V SR patrí medzi prvých päť logistických operátorov na lokálnom trhu. Spoločnosť má osemsto zamestnancov v trinástich pobočkách v Bratislave, Senci, Trnave, Leviciach, Strečne, Poprade, Košiciach, Kechneci, Haniske a vo Vyšnom Nemeckom.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies