Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Preprava automobilov logistickou spoločnosťou Gefco. Foto: Gefco
26. septembra 2016 17:21 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Skupina Gefco dosiahla za polrok obrat vyše dve miliardy eur

Logistická skupina Gefco v prvej polovici tohto roka zvýšila obrat medziročne o 3,5 %. Zisk skupiny pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) za šesť mesiacov roka dosiahol 91,3 mil. eur, čo je medziročne o 27,5 % viac. 

Skupina Gefco, globálny aktér v oblasti priemyselnej logistiky a európsky líder na trhu automobilovej logistiky, dosiahla za prvý polrok tohto roka obrat 2,221 mld. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to znamená nárast o 3,5 %.

Ako skupina v pondelok informovala, tento nárast bol podnietený najmä špedičnou činnosťou po akvizícii holandskej spoločnosti IJS Global na konci vlaňajška, ako aj zotavením európskeho automobilového trhu a rastom u veľkých priemyselných zákazníkov. Nárast nastal v krajinách západnej Európy, Maghrebu (severná Afrika), ako aj strednej a východnej Európy.

Priaznivá finančná situácia je dôsledkom veľmi nízkych dlhov

Zisk skupiny pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) za šesť mesiacov roka dosiahol 91,3 mil. eur, čo je medziročne o 27,5 % viac. Výrazné zlepšenie ziskovosti je výsledkom aktívnej politiky zavedenej skupinou Gefco, ktorá sa zameriava na optimalizáciu riadenia obstarávania a znižovanie fixných nákladov v priaznivom kontexte stability cien ropy.

Pre veľmi nízke dlhy vykazuje Gefco priaznivú finančnú situáciu. Plán výkonnosti zavedený v polovici roka 2014 na zvýšenie výdavkovej flexibility spolu s obchodným modelom „asset-light“ prispeli k účinnému riadeniu nákladov. Neustále úsilie kolektívu skupiny jej zatiaľ umožnilo rozšíriť svoje zákaznícke portfólio, a to vrátane významných klientov.

„Prvý polrok roka 2016 predstavuje významné oživenie ziskovosti Gefco. Ukazuje to schopnosť skupiny vytvárať hodnotu pre našich zákazníkov a partnerov, a to aj v náročných prostrediach,“ povedal Luc Nadal, predseda predstavenstva skupiny Gefco.

Počet dcérskych firiem skupiny presiahol štyridsať

V interkontinentálnej sieti tristo miest po celom svete Gefco poskytuje globálne logistické riešenia na podporu medzinárodného rozvoja svojich zákazníkov. Pôsobením v šestnástich krajinách posilnila skupina svoju prítomnosť a ponuku v hlavných geografických oblastiach špedičnej činnosti, teda v Číne a juhovýchodnej Ázii, Austrálii, na Novom Zélande, ako aj v USA.

Takéto rozšírenie zvýšilo počet dcérskych spoločností na 44 a Gefco teraz môže poskytovať svoje služby výrobcom na všetkých piatich kontinentoch. Získanie spoločnosti IJS Global taktiež umožnilo skupine ďalšiu diverzifikáciu portfólia zákazníkov, keďže táto spoločnosť sa špecializuje na prepravu liečiv, technologicky vyspelých a leteckých produktov.

Gefco má zastúpenie v 150 krajinách a má 12-tisíc zamestnancov

Skupina Gefco so sídlom vo francúzskom Courbevoie (región Île-de-France v okolí Paríža) ponúka tvorbu a implementáciu logistických plánov pre výrobcov na základe skúseností za 65 rokov, a to najmä v automobilovom priemysle. Má zastúpenie v 150 krajinách a je jednou z desiatich najväčších európskych skupín.

Skupina dosiahla v roku 2015 obrat 4,2 mld. eur a zamestnáva 12-tisíc ľudí. Má vyše tristo obchodných miest po celom svete a rozvíja svoju činnosť v juhovýchodnej Ázii, strednej a východnej Európe, na Balkáne, vo východnej Ázii a v Južnej Amerike. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom spoločnosti Gefco Slovakia, s. r. o. so sídlom v Bratislave od roku 2004.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies