Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť má na Slovensku skladovacie priestory s plochou takmer 13 tisíc štvorcových metrov. Foto: dachser.com.
11. mája 2018 17:47 Logistika od Nasa DopravaSITA

Skupina Dachser vlani prvý raz dosiahla obrat nad šesť miliárd eur

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb v minulom roku zvýšil tržby o 7,2 percenta. Dôvodom rastu je silný export z Európy a posilnenie globálneho obchodu. Spoločnosť Dachser Slovakia vlani zvýšila obrat o 7,7 % na 37,6 mil. eur.

BRATISLAVA – Medzinárodná logistická spoločnosť Dachser v minulom roku dosiahla hrubý obrat 6,118 mld. eur, čo je medziročne viac o 7,2 %. Prvýkrát v histórii tak vykázala obrat nad šesť miliárd eur, pričom dôvodom rastu bol silný export z Európy a posilnenie globálneho obchodu.

Spoločnosť informovala, že v roku 2017 zároveň zaznamenala ďalšie rekordné čísla – vybavila 81,7 mil. zásielok pri raste o 2,1 %, ich celková hmotnosť v objeme 39,8 mil. ton sa zvýšila o 4,3 %. Na celom svete vlani vytvorila 1 648 nových pracovných miest. „K nárastu obratu významne prispeli najmä rastúce sadzby v oblasti leteckej a námornej prepravy,“ povedal generálny riaditeľ Dachser SE Bernhard Simon.

Počet vybavených zásielok vzrástol na takmer 82 miliónov. Foto: dachser.com.Foto: dachser.com.

Slovenská dcéra zvýšila obrat takmer o osem percent

Darilo sa aj dcérskej spoločnosti Dachser Slovakia, a. s. V uplynulom roku zvýšila obrat o 7,7 % na 37,6 mil. eur. Vybavila 514,8 tis. zásielok, čo bolo viac o 5,5 %, s celkovou hmotnosťou 189,7 tis. ton. „Vďaka tomu, že sa nám podarilo udržať zdravý organický rast, sme v minulom roku opäť dosiahli výborný výsledok. Súčasne sa nám podarilo aj naďalej upevňovať našu stabilnú pozíciu na logistickom trhu v rámci celého regiónu,“ uviedol generálny riaditeľ a člen predstavenstva Dachser Slovakia Roman Stoličný.

Generálny riaditeľ Dachser Slovakia Roman Stoličný. Foto: dachser.com.

Skupina vlani investovala 136 miliónov eur

Investície skupiny Dachser do jednotlivých pobočiek, vozového parku, technológií a IT systémov v roku 2017 vzrástli o 5 % na 136 mil. eur. „Minulý rok sme v Nemecku zvýšili naše kapacity najmä v oblasti logistiky potravín,“ poznamenal Simon s tým, že Dachser pre tento rok vyčlenil na ďalšiu investíciu 188 mil. eur, tentoraz na priemyselný tovar.

Pozemná doprava s obratom takmer štyri a pol miliardy eur

V rámci skupiny obchodná oblasť Road Logistics (pozemná doprava), ktorá zahŕňa prepravu a skladovanie priemyselného tovaru (European Logistics) a potravín (Food Logistics), vlani dosiahla obrat 4,44 mld. eur (rast o 3,1 %). Počet zásielok a tonáž vzrástli o 2,1 %, resp. o 3,6 %.

„Nemecko zostáva chrbticou prevádzky našej firmy, ale Francúzsko je na dobrej ceste hneď po ňom určovať tempo medzinárodnej pozemnej prepravy. Túto strategickú logistickú os systematicky vytvárame v niekoľkých uplynulých rokoch,“ priblížil Simon. Za správne označil vytvorenie partnerskej siete European Food Network po piatich rokoch jej existencie a pod systémovým vedením skupiny.

Generálny riaditeľ Dachser SE Bernhard Simon. Foto: dachser.com.

Obrat leteckej a námornej prepravy dosiahol skoro 1,8 miliardy eur

V obchodnej oblasti Air & Sea Logistics (letecká a námorná preprava) sa pre výrazné posilnenie podnikania a rastúce prepravné sadzby, najmä v leteckej preprave, zvýšil obrat o 15,7 % na 1,79 mld. eur. Počet zásielok sa v tejto oblasti zvýšil o 6,7 %, zatiaľ čo TEU (jednotková veličina veľkosti kontajnera) a tonáž vzrástli o 8,5 %, resp. o 23,3 %.

„Letecká a námorná doprava predstavuje neustály obchod, ktorého obrat sa pohybuje medzi dvoma extrémami,“ uviedol Simon. „My sa však sústredíme na zabezpečenie udržateľného ziskového rastu, a preto stále viac prepájame obe naše obchodné oblasti a posilňujeme tak našu systémovú integráciu,“ doplnil.

Ilustračné foto: pixabay.com.Ilustračné foto: pixabay.com.

Koncept kvality pri vzdelávaní chcú zaviesť v ďalších krajinách

Napriek pokračovaniu priaznivého vývoja aj v prvom kvartáli tohto roka, budúci rast skupiny by mohli obmedziť hlavne nedostatočná kapacita a nedostatok vodičov. „Z tohto dôvodu majú naše aktivity v oblasti vzdelávania najvyššiu prioritu,“ povedal Simon.

Vlani ukončilo v Nemecku vzdelávací program prostredníctvom Dachser Service und Ausbildungs GmbH prvých 22 profesionálnych vodičov nákladných vozidiel. Vzdelávanie zároveň začalo 106 vodičov z 35 nemeckých pobočiek. „Počet školiacich sa vodičov chceme každý rok zvyšovať a náš koncept kvality zaviesť aj v ďalších európskych krajinách,“ dodal Simon.

Ilustračné foto: dachser.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies