Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Európsky týždeň mobility podporujú aj autobusové spoločnosti skupiny Arriva. Ilustračné foto: arriva.sk.
16. septembra 2018 19:35 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA/NasaDoprava.sk

Skupina Arriva sa tiež zapojila do Európskeho týždňa mobility

V kampani „Kombinuj a choď!“ na podporu využívania verejnej dopravy, bicyklov a chôdze namiesto áut v rámci Európskeho týždňa mobility od 16. do 22. septembra sa zúčastňujú aj autobusové spoločnosti skupiny Arriva.

Prímestskú dopravu v Nitrianskom, Trnavskom, Žilinskom a Košickom samosprávnom kraji budú počas akcie zabezpečovať so zľavou 50 percent, podobne ako autobusoví prepravcovia v ďalších krajoch. 

Obyvatelia a návštevníci Trnavy a Hlohovca môžu celý týždeň využívať mestskú dopravu zadarmo, v Nitre so zľavou. Mestská doprava bude bezplatná 22. septembra v Trnave, Nových Zámkoch, Štúrove, Šali, Komárne a Leviciach (aj 21. septembra), v Piešťanoch a Senici 20. septembra.

Autobusy spoločnosti Arriva Nitra. Foto: SITA/Martin Havran.
Verejnú dopravu propagujú cez rôzne aktivity

„Arriva aktuálne zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu v 19 mestách na celom Slovensku,“ uviedol generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan. „V spolupráci so samosprávami a objednávateľmi sa usilujeme okrem zavádzania inteligentných, tzv. smart riešení, aj o propagovanie verejnej dopravy prostredníctvom aktivít počas Európskeho týždňa mobility, čím chceme poukázať na to, že cestovanie v autobusoch je pohodlné a prispieva k ochrane životného prostredia,“ priblížil Ivan. Ako dodal, robia všetko preto, aby ich cestujúci mohli vo verejnej doprave cestovať bezpečnejšie, rýchlejšie, plynulejšie a pohodlnejšie.

Generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan. Foto: Arriva.

Rozvoj infraštruktúry a informačných technológií

V rámci inteligentných dopravných riešení je podľa Ivana potrebné aj ďalej modernizovať a rozvíjať najmä infraštruktúru a zavádzať moderné informačné technológie. „Cestovanie verejnou dopravou bude cestujúci považovať za lepšie riešenie až vtedy, keď bude mať možnosť cestovať v čistom, modernom a pohodlnom autobuse či vlaku, bude mať o svojej ceste a možnostiach prestupu dostatok informácií v reálnom čase a zároveň bude môcť dať okamžitú spätnú väzbu na spokojnosť, resp. nespokojnosť s dopravnými službami,“ zdôraznil Ivan.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame