Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Brexit_pas.jpg
Foto: Pixabay.com
22. marca 2019 13:26 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Šéf prístavu v Doveri upozorňuje cestujúcich na možné narušenie dopravy

Cez prístav Dover prechádza 17 % obchodu Británie s tovarmi a 2,3 mil. vozidiel s turistami ročne.

Šéf najvyťaženejšieho britského prístavu v súvislosti s blížiacim sa brexitom upozornil obyvateľov cestujúcich na európsky kontinent, aby sa pripravili na narušenie dopravy. „Ak vybavenie jedného vozidla zaberie dodatočné dve minúty, mohlo by to viesť k vytvoreniu radu dlhého 17 míľ,“ povedal pre BBC Doug Bannister, generálny riaditeľ spoločnosti Dover Harbour Board.

Cez prístav Dover prechádza 17 % obchodu Veľkej Británie s tovarmi v hodnote vyše 120 mld. libier (GBP). Okrem toho prístav ročne vybavuje 2,3 mil. vozidiel s turistami.

Vedenie prístavu zrušilo dovolenky zamestnancov. Prijalo aj nových pracovníkov, aby sa zvládla akákoľvek situácia.

Brexit je stále nejasný

Britská vláda ešte vlani uviedla, že v prípade brexitu bez dohody by doprava v Doveri a ostatných prístavoch Lamanšského prielivu mohla byť narušená na obdobie do šiestich mesiacov.

Lídri Európskej únie (EÚ) sa na summite v Bruseli dohodli na krátkom posunutí brexitu. A to do 22. mája, pokiaľ britský parlament budúci týždeň schváli dohodu, ktorú premiérka Theresa Mayová vyrokovala s Bruselom.

Ak sa tak nestane, lídri podporia kratší posun do 12. apríla. To má Londýnu poskytnúť čas na schválenie dohody alebo „upresnenie ďalšieho postupu“.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame