Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Arpád Érsek
Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. Foto: SITA/Branislav Bibel.
7. marca 2019 15:29 Ostatné od Nasa DopravaSITA

SaS zbiera podpisy pod návrh na odvolanie ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka

Poslanecký klub strany Sloboda a Solidarita je presvedčený, že zlyhania ministra dopravy a výstavby počas jeho funkčného obdobia sú mimoriadne závažné.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) zbiera podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR s návrhom na odvolanie ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka (Most-Híd).

Ako vo štvrtok informovali liberáli, ich poslanecký klub je presvedčený, že zlyhania ministra dopravy a výstavby počas jeho funkčného obdobia sú mimoriadne závažné.

Kauza tunela Višňové

„Posledná v rade hrubých chýb je kauza tunela Višňové, ktorá je esenciou neschopnosti ministra Érseka a odsúva dostavenie tunela na neurčito,“ povedal poslanec NR SR a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan. „Nezabúdame však ani na jeho ďalšie prešľapy, ako je zavedenie stratových IC vlakov, meškanie všetkých rozostavaných úsekov diaľnic,“ uviedol.

Miroslav Ivan
Poslanec a tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan. Foto: SITA/Marko Erd.

„Ide aj o dlhodobé podfinancovanie údržby ciest 1. triedy, vrátane mostov či vyhadzovanie peňazí na štúdie realizovateľnosti na národného lodného a leteckého dopravcu, keď už sedliackym rozumom musel vedieť, že to je neekonomické,“ poznamenal poslanec.

Ministra by mal posúdiť parlament

Poslanci SaS na základe týchto skutočností považujú za správne, aby sa podľa nich zlými pracovnými výkonmi ministra Arpáda Érseka zaoberal parlament, a tým aj celá verejnosť. „Preto sme sa rozhodli osloviť všetky demokratické opozičné strany a hľadať podporu na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, kde sa rozhodne, koľko poslancov ešte stále dôveruje ministrovi dopravy,“ dodal Ivan.

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek na kontrole stavby D1 s tunelom Višňové. Foto: SITA/Milo Fabian.

Rezort dopravy: Je to politická akcia

Ministerstvo dopravy a výstavby v reakcii uviedlo, že SaS chce odvolať ministra za to, že stavba na Višňovom sa nezabrzdí na dlhé roky a bude pokračovať v najkratšom možnom čase, vďaka čomu sa zachránia peniaze z eurofondov.

„Navyše sa postaral aj o to, aby tu znova nevznikol problém s nevyplatenými živnostníkmi a subdodávateľmi a je zarážajúce, že proti tomu protestuje strana, ktorá je podľa vlastných slov na strane podnikateľov,“ informovala hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká. „Považujeme to za čisto politickú akciu opozičnej strany, ktorej klesajú preferencie a takto chce na seba upozorniť,“ dodala.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame