Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Veža pre riadenie letov na bratislavskom letisku. Foto: SITA/Diana Černáková.
7. novembra 2016 13:34 Letectvo od Nasa DopravaSITA

SaS odmieta vybudovanie nákladného letiska Číňanmi

Výsledkom by bola neúmerná záťaž životného prostredia a zhoršenie kvality života Bratislavčanov. 

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je proti tomu, aby čínski investori vybudovali letisko pre nákladnú dopravu v Bratislave. Vzhľadom na blízkosť letiska a k nemu priľahlých pozemkov k mestu by výsledkom bola neúmerná záťaž životného prostredia a zhoršenie kvality života Bratislavčanov. Informovala o tom hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

O možnostiach rozvoja bratislavského letiska hovoril premiér Robert Fico po summite strednej a východnej Európy s Čínou (16+1) v lotyšskej Rige. Čína má podľa neho záujem vytvárať infraštruktúrne prepojenia od budovania železníc až po letecké linky, aby sa rýchlejšie spojila najmä so strednou Európou. „Ponúkame vytvorenie trojuholníka Peking-Praha-Bratislava, pracujeme na tomto návrhu,“ povedal Fico.

Liberáli kritizujú Fica za postoj k bratislavskému letisku

Podľa SaS premiér Fico síce odmieta privatizáciu bratislavského letiska, ale druhým dychom hovorí o výstavbe úplne novej časti letiska, ktorá by sa zaoberala práve nákladnou leteckou dopravou. „To je ten najhorší variant – tak z pohľadu transparentnosti, ochrany životného prostredia i dopravných potrieb verejnosti na Slovensku,“ tvrdí poslankyňa NR SR za SaS a tímlíderka strany pre životné prostredie Anna Zemanová.

Ako Zemanová pripomenula, bol to práve Robert Fico, ktorý po získaní funkcie predsedu vlády po voľbách v roku 2006 zastavil privatizáciu bratislavského letiska a zmaril tým investície za niekoľko miliárd vtedajších korún, ktoré mali primárne ísť do zlepšenia osobnej dopravy. „A dnes sa nehanbí pripravovať verejnú mienku na kšeftovanie s letiskom a k nemu priľahlými pozemkami,“ uzavrela Zemanová.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...