Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SITA/Richard Nemec
30. augusta 2016 17:44 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Šaľa vyhlásila nový tender na mestskú autobusovú dopravu

Predpokladaná cena za prevádzkovanie mestskej autobusovej dopravy v Šali na desať rokov na linke zo železničnej stanice do mestskej časti Veča a späť je 1,92 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. 

Mesto Šaľa vyhlásilo novú verejnú súťaž na prevádzkovanie mestskej autobusovej dopravy na svojom území na desať rokov. Ide o linku mestskej hromadnej dopravy zo železničnej stanice na námestie v mestskej časti Veča a späť. Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb vo verejnom záujme od 1. januára 2017 do 31. decembra 2026 je 1,92 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 2,3 mil. eur vrátane dane.

Lehota na predkladanie ponúk je 29. septembra, pri ich vyhodnotení bude mať cena relatívnu váhu 80 % a úroveň technického vybavenia 20 %. Mestskú hromadnú dopravu v Šali v súčasnosti zabezpečuje na jednej linke autobusová spoločnosť Arriva Nové Zámky, a. s. Mesto pri realizácii verejného obstarávania zastupuje Inštitút poradenstva a obstarávania Klient, s. r. o. z Nitry.

Mesto plánuje využiť opcie, keďže dĺžku obdobia poskytovania služieb vo verejnom záujme je možné predĺžiť o polovicu. „V prípade potreby sa vzhľadom na podmienky odpisovania aktív môže doba platnosti zmluvy o službách vo verejnom záujme predĺžiť najviac o 50 %, ak dopravca služieb vo verejnom záujme poskytuje aktíva významné z hľadiska celkových aktív potrebných na výkon služieb osobnej dopravy, ktoré sú predmetom zmluvy o službách vo verejnom záujme, a ak sú tieto aktíva spojené prevažne so službami osobnej dopravy, ktoré sú predmetom zmluvy,“ oznámilo mesto Šaľa. Zmluva môže byť predĺžená formou dodatku najneskôr do 31. decembra 2025.

Šaľa vyhlásila predošlú verejnú súťaž na mestskú autobusovú dopravu vlani v novembri, v marci tohto roka ju zrušila pre zmenu podmienok verejného obstarávania. Mesto predpokladalo zákazku znovu obstarávať postupom rokovacieho konania so zverejnením, pričom na rokovanie chcelo vyzvať uchádzača, ktorý v predchádzajúcej verejnej súťaži splnil podmienky účasti a predložil ponuku podľa požiadaviek.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies