Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryanair v stredu v Nemecku pre štrajk pilotov zrušil 150 zo štyristo letov. Foto: ryanair.com.
12. marca 2018 16:47 Letectvo od Nasa DopravaSITA, AP

Ryanair zvažuje lety z Letiska Viedeň

Lietať z Viedne by mohol írsky nízkonákladový prepravca už v najbližších dvanástich až osemnástich mesiacoch, naznačil šéf spoločnosti Ryanair Michael O’Leary.

Írsky nízkonákladový prepravca Ryanair zvažuje možnosť, že počas najbližších 12 až 18 mesiacov začne lietať z letiska Viedeň. Naznačil to šéf spoločnosti Michael O’Leary. Podnetom majú byť plány nového vedenia letiska Viedeň v oblasti rozširovania leteckých liniek a zvyšovania počtov cestujúcich.

„Letisko Viedeň má nový manažment, ktorý podniká určité veľmi progresívne kroky smerom k definitívnemu zavedeniu nových liniek a podnetom na rast dopravy, a to je veľmi zaujímavé,“ povedal O’Leary na stretnutí asociácie európskych leteckých prepravcov Airlines for Europe v Bruseli. Informáciu priniesol v piatok portál ch-aviation.com, ktorý citoval agentúru Reuters.

Letisko Viedeň. Foto: viennaairport.com.

Ryanair je najväčší letecký dopravca na letisku v Bratislave

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku v Bratislave zriadil v marci 2015 svoju základňu. Podľa portálu ch-aviation.com je Ryanair zároveň výrazne najväčším prevádzkovateľom dopravy na bratislavskom letisku s podielom 70,9 % jeho týždennej kapacity.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies