Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair vo svojom účtovnom roku, ktorý sa skončil 31. marca, dosiahla rast zisku po zdanení o 10 % na 1,45 mld. eur. Foto: ryanair.com.
12. marca 2018 16:47 Letectvo od Nasa DopravaSITA, AP

Ryanair zvažuje lety z Letiska Viedeň

Lietať z Viedne by mohol írsky nízkonákladový prepravca už v najbližších dvanástich až osemnástich mesiacoch, naznačil šéf spoločnosti Ryanair Michael O’Leary.

Írsky nízkonákladový prepravca Ryanair zvažuje možnosť, že počas najbližších 12 až 18 mesiacov začne lietať z letiska Viedeň. Naznačil to šéf spoločnosti Michael O’Leary. Podnetom majú byť plány nového vedenia letiska Viedeň v oblasti rozširovania leteckých liniek a zvyšovania počtov cestujúcich.

„Letisko Viedeň má nový manažment, ktorý podniká určité veľmi progresívne kroky smerom k definitívnemu zavedeniu nových liniek a podnetom na rast dopravy, a to je veľmi zaujímavé,“ povedal O’Leary na stretnutí asociácie európskych leteckých prepravcov Airlines for Europe v Bruseli. Informáciu priniesol v piatok portál ch-aviation.com, ktorý citoval agentúru Reuters.

Letisko Viedeň. Foto: viennaairport.com.

Ryanair je najväčší letecký dopravca na letisku v Bratislave

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku v Bratislave zriadil v marci 2015 svoju základňu. Podľa portálu ch-aviation.com je Ryanair zároveň výrazne najväčším prevádzkovateľom dopravy na bratislavskom letisku s podielom 70,9 % jeho týždennej kapacity.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies