Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryanair začne lietať z Bratislavy do tureckého Dalamanu. Ilustračné foto: bts.aero.
9. marca 2018 15:17 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair zavedie novú linku z Bratislavy do holandského Eindhovenu

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair začne prevádzkovať pravidelnú linku z Bratislavy do Eindhovenu od 1. júna dvakrát týždenne, od konca októbra zvýši počet letov na tri za týždeň.

BRATISLAVA 9. marca (SITA) – Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair od 1. júna zavedie úplne novú pravidelnú leteckú linku z Bratislavy do holandského Eindhovenu. Prevádzkovať ju bude najprv dvakrát týždenne a od konca októbra v rámci zimného letového poriadku 2018/2019 zvýši počet letov na tri za týždeň. Informovali o tom v piatok marketingová zástupkyňa Ryanairu Olga Pawlonka a hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Štyri nové pravidelné linky od konca marca

Ryanair už skôr oznámil, že pravidelnú linku z Bratislavy na Maltu začne prevádzkovať od 25. marca a bude v nej pokračovať aj v zimnej sezóne od konca októbra do konca marca budúceho roka. Letecké spojenie na stredomorský ostrov bude fungovať dvakrát týždenne. Koncom marca začne Ryanair prevádzkovať z bratislavského letiska nové linky aj do bulharského Burgasu, cyperského Pafosu a gréckeho Solúna.

Foto: pixabay.com.

Ryanair má základňu v Bratislave tri roky

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku v Bratislave zriadil v marci 2015 svoju základňu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...