Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lietadlo spoločnosti Ryanair na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.
9. marca 2018 15:17 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair zavedie novú linku z Bratislavy do holandského Eindhovenu

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair začne prevádzkovať pravidelnú linku z Bratislavy do Eindhovenu od 1. júna dvakrát týždenne, od konca októbra zvýši počet letov na tri za týždeň.

BRATISLAVA 9. marca (SITA) – Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair od 1. júna zavedie úplne novú pravidelnú leteckú linku z Bratislavy do holandského Eindhovenu. Prevádzkovať ju bude najprv dvakrát týždenne a od konca októbra v rámci zimného letového poriadku 2018/2019 zvýši počet letov na tri za týždeň. Informovali o tom v piatok marketingová zástupkyňa Ryanairu Olga Pawlonka a hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Štyri nové pravidelné linky od konca marca

Ryanair už skôr oznámil, že pravidelnú linku z Bratislavy na Maltu začne prevádzkovať od 25. marca a bude v nej pokračovať aj v zimnej sezóne od konca októbra do konca marca budúceho roka. Letecké spojenie na stredomorský ostrov bude fungovať dvakrát týždenne. Koncom marca začne Ryanair prevádzkovať z bratislavského letiska nové linky aj do bulharského Burgasu, cyperského Pafosu a gréckeho Solúna.

Foto: pixabay.com.

Ryanair má základňu v Bratislave tri roky

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku v Bratislave zriadil v marci 2015 svoju základňu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies