Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zavedie na prelome októbra a novembra tohto roku dve nové pravidelné linky z Bratislavy do talianskej Bologne a gréckeho Solúna. Obe spojenia bude prevádzkovať dvakrát týždenne. Ilustračné foto: Pixabay.com
15. februára 2017 19:21 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair zavedie nové linky z Bratislavy do Bologne a Solúna

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair začne prevádzkovať z Bratislavy dve nové pravidelné linky do talianskej Bologne a gréckeho Solúna na prelome októbra a novembra tohto roku. Obe linky budú fungovať dvakrát týždenne. V zimnom letovom poriadku od konca októbra 2017 do konca marca 2018 bude spoločnosť zabezpečovať spojenia na sedemnástich linkách s 57 letmi týždenne.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair zavedie na prelome októbra a novembra tohto roku dve nové pravidelné linky z Bratislavy do talianskej Bologne a gréckeho Solúna. Obe letecké spojenia bude prevádzkovať dvakrát týždenne. Ako v stredu informoval marketingový riaditeľ Ryanairu Kenny Jacobs, tieto linky budú súčasťou budúceho zimného letového poriadku od konca októbra 2017 do konca marca 2018.

Ryanair bude počas nasledujúcej zimnej letovej sezóny prevádzkovať z Bratislavy celkovo sedemnásť liniek a 57 letov týždenne. Oproti súčasnému zimnému obdobu 2016/2017 to bude znamenať zvýšenie počtu destinácií o dve a počet letov vzrastie o šesť. Jacobs informoval, že zavedenie dvoch nových liniek zo slovenskej metropoly umožní prepraviť celkovo viac ako milión cestujúcich ročne.

Okrem dvoch nových liniek do Bologne a Solúna bude Ryanair v zimnej sezóne 2017/2018 lietať z Bratislavy do destinácií Atény (dvakrát v týždni), Miláno – Bergamo (štyrikrát), Rím-Ciampino a Brusel – Charleroi (trikrát), Dublin (sedemkrát), Niš (dvakrát), Berlín (štyri razy), Eilat – Ovda, Barcelona – Girona a Madrid (dvakrát), Londýn – Stansted (dvanásťkrát), Birmingham a Manchester (trikrát), Edinburgh a Leeds – Bradford (dvakrát týždenne).

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe. Počas súčasného zimného letového poriadku od 30. októbra 2016 do 25. marca 2017 prevádzkuje z Bratislavy pätnásť pravidelných liniek s 51 spiatočnými letmi týždenne. Pravidelné spojenia z Bratislavy zabezpečuje spoločnosť od 10. októbra 2005 a na letisku v slovenskej metropole zriadila v marci 2015 svoju základňu. Ryanair je najväčším osobným prepravcom na bratislavskom letisku, v minulom roku na týchto linkách prepravil 1 161 868 cestujúcich.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies