Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryanair v stredu v Nemecku pre štrajk pilotov zrušil 150 zo štyristo letov. Foto: ryanair.com.
12. septembra 2018 14:41 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair v stredu v Nemecku pre štrajk pilotov ruší 150 letov

Dotknutým pasažierom budú podľa firmy ponúknuté alternatívne lety.

Írska letecká spoločnosť Ryanair oznámila, že v Nemecku ruší 150 zo štyristo stredajších letov pre 24-hodinový štrajk pilotov a palubného personálu. Dotknutým pasažierom budú podľa firmy ponúknuté alternatívne lety.

Informuje o tom portál bbc.com. Letecká spoločnosť uviedla, že stredajší štrajk „poškodí podnikanie Ryanairu v Nemecku“ a označila ho za „nepotrebný“.

V požiadavkách pilotov nenastal pokrok

Odborový zväz pilotov Vereinigung Cockpit a odborová organizácia zamestnancov služieb Verdi uviedli, že sa nedosiahol pokrok v oblasti ich požiadaviek napriek opakovanému vyjednávaniu s manažmentom.

Nemecké letisko Frankfurt Hahn. Foto: SITA/AP.Foto: SITA/AP.
Aerolínie ponúkli viac zmlúv a vyššie mzdy

Ryanair však argumentuje, že pre pilotov v Nemecku ponúkol viac miestnych zmlúv a zvýšenie miezd. „Je neakceptovateľné, že odborový zväz zastupujúci nemeckých pilotov Ryanairu, ktorí zarábajú do 190 tis. eur ročne a pracujú päť dní po štyroch dňoch voľna, teraz ohrozuje cestovné plány klientov,“ povedal marketingový riaditeľ Ryanairu Kenny Jacobs.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies