Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryanair v stredu v Nemecku pre štrajk pilotov zrušil 150 zo štyristo letov. Foto: ryanair.com.
12. septembra 2018 14:41 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair v stredu v Nemecku pre štrajk pilotov ruší 150 letov

Dotknutým pasažierom budú podľa firmy ponúknuté alternatívne lety.

Írska letecká spoločnosť Ryanair oznámila, že v Nemecku ruší 150 zo štyristo stredajších letov pre 24-hodinový štrajk pilotov a palubného personálu. Dotknutým pasažierom budú podľa firmy ponúknuté alternatívne lety.

Informuje o tom portál bbc.com. Letecká spoločnosť uviedla, že stredajší štrajk „poškodí podnikanie Ryanairu v Nemecku“ a označila ho za „nepotrebný“.

V požiadavkách pilotov nenastal pokrok

Odborový zväz pilotov Vereinigung Cockpit a odborová organizácia zamestnancov služieb Verdi uviedli, že sa nedosiahol pokrok v oblasti ich požiadaviek napriek opakovanému vyjednávaniu s manažmentom.

Nemecké letisko Frankfurt Hahn. Foto: SITA/AP.Foto: SITA/AP.
Aerolínie ponúkli viac zmlúv a vyššie mzdy

Ryanair však argumentuje, že pre pilotov v Nemecku ponúkol viac miestnych zmlúv a zvýšenie miezd. „Je neakceptovateľné, že odborový zväz zastupujúci nemeckých pilotov Ryanairu, ktorí zarábajú do 190 tis. eur ročne a pracujú päť dní po štyroch dňoch voľna, teraz ohrozuje cestovné plány klientov,“ povedal marketingový riaditeľ Ryanairu Kenny Jacobs.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame