Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryanair v stredu v Nemecku pre štrajk pilotov zrušil 150 zo štyristo letov. Foto: ryanair.com.
19. júla 2018 11:38 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair v piatok zruší 24 letov medzi Írskom a Veľkou Britániou

Letecká spoločnosť ďalej informovala, že pre pre štrajky palubného personálu v Belgicku, Portugalsku a Španielsku môže budúci týždeň zrušiť až šesťsto letov.

BRATISLAVA – Írsky letecký prepravca Ryanair v piatok zruší 24 letov medzi Írskom a Veľkou Britániou. Portál bbc.com ďalej vo štvrtok informoval, že pre štrajky palubného personálu v Belgicku, Portugalsku a Španielsku môže budúci týždeň zrušiť až šesťsto letov.

Štrajky podľa spoločnosti zasiahnu takmer 50 tisíc pasažierov, ktorí mali v stredu 25. júla a vo štvrtok 26. júla cestovať do alebo z týchto krajín.

Problémom sú presuny pilotov medzi základňami v Európe a Afrike

Írski piloti Ryanairu štrajkovali už minulý týždeň vo štvrtok, kedy musel prepravca zrušiť tridsať letov medzi Írskom a Veľkou Britániou. V centre sporu sú presuny pilotov medzi základňami prepravcu v Európe a Afrike. Firma tvrdí, že odborom predložila písomné návrhy týkajúce sa kariérneho postupu, dovoleniek aj presunu medzi základňami, odborový zväz FORSA však vraj neprijal ani jednu z opakovaných pozvánok na rokovania.

Pre štrajky personálu v Belgicku, Portugalsku a Španielsku môže Ryanair budúci týždeň zrušiť 600 letov. Foto: SITA/AP.

Pre štyri štrajky minulý mesiac zrušili 1 100 letov

Ryanair už skôr informoval, že štrajky zamestnancov letovej prevádzky v júni zasiahli 210 tisíc cestujúcich. Spoločnosť spresnila, že pre sériu štyroch víkendových štrajkov a nedostatok personálu vo Veľkej Británii, v Nemecku a vo Francúzsku musela minulý mesiac zrušiť 1 100 letov. Vlani v júni pritom prepravca zrušil iba 41 letov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies