Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair v nasledujúcich šiestich týždňoch zruší denne desiatky letov. Chce tak zlepšiť presnosť svojich letov, ktorá v prvých týždňoch septembra spadla pod 80 %. Foto: SITA/AP.
16. septembra 2017 13:30 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair v nasledujúcich týždňoch zruší desiatky letov denne

V piatok sa cestujúci nedostali z Leedsu do Bratislavy a späť, ďalšie plány zatiaľ dopravca nezverejnil. Zákazníkov zrušených letov bude kontaktovať priamo

BRATISLAVA 16. septembra (SITA) – Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair v nasledujúcich šiestich týždňoch zruší denne desiatky letov. Ako informovala spoločnosť na svojej webstránke, chce tak zlepšiť presnosť svojich letov, ktorá v prvých týždňoch septembra spadla pod 80 %.

V piatok Ryanair okrem iných zrušil let z Leedsu do Bratislavy a späť. Na sobotu nie je plánovaný žiaden zrušený let, ktorý by sa dotkol bratislavského letiska. Zoznam zrušených letov do ďalších dní Ryanair zatiaľ nezverejnil.

Zhoršenie meškania spôsobili kapacitné problémy aj štrajky dispečerov

Na príčine výrazného zhoršenia dochvíľnosti letov boli kapacitné problémy a štrajky dispečerov, zlé počasie, ale aj zvýšené čerpanie dovoleniek pilotov a palubného personálu.

Ryanair v súčasnosti dovolenky svojich pracovníkov eviduje nie v kalendárnom roku, ale od apríla do marca. To sa má od budúceho roka zmeniť na kalendárny rok. V prechodnom období si preto zamestnanci čerpajú tie časti dovolenky, ktoré by si nemohli preniesť do nasledujúceho obdobia.

Aerolínie budú kontaktovať klientov zrušených letov

Zákazníkov zrušených letov bude letecká spoločnosť kontaktovať priamo, pričom im ponúkne prebookovanie alebo vrátenie peňazí.

Zrušením približne 2 % letov chce Ryanair dosiahnuť dostatok záložných kapacít, aby zabezpečil presnosť letov na obvyklej úrovni. Pôjde o približne 40 až 50 letov denne až do začiatku zimného letového poriadku v novembri.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies