Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Írsky nízkonákladový letecký prepravca Ryanair predloží ponuku na prevzatie diaľkovej prepravy talianskej leteckej spoločnosti Alitalia. Foto: SITA/AP.
6. septembra 2017 17:26 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair predloží ponuku na kúpu časti Alitalie

Šéf írskeho leteckého prepravcu povedal, že oživenie Alitalie si vyžaduje redukciu počtu pracovných miest bez ohľadu na to, kto firmu kúpi

RÍM 6. septembra (SITA, AP) – Írsky nízkonákladový letecký prepravca Ryanair do 2. októbra predloží ponuku na prevzatie diaľkovej prepravy talianskej leteckej spoločnosti Alitalia. Povedal to v stredu generálny riaditeľ firmy Ryanair Michael O’Leary, čím zopakoval zámer jeho spoločnosti prevziať časť Alitalie, ktorá v máji vyhlásila bankrot. O’Leary zároveň novinárom povedal, že oživenie Alitalie si vyžaduje zníženie počtu pracovných miest bez ohľadu na to, kto firmu kúpi.

Talianska vláda sa chce vyhnúť predaju Alitalie po častiach

Talianska tlačová agentúra ANSA citovala O’Learyho vyjadrenie, že Ryanair ponúkne firme Alitalia perspektívu rastu, čo nakoniec bude znamenať istotu väčšieho počtu pracovných miest pre viac ľudí. Konštatoval, že Alitalia by mala prevádzkovať viac diaľkových liniek do Ázie, Afriky a Severnej Ameriky. Predstavitelia talianskej vlády sa však vyjadrili, že sa chcú vyhnúť tomu, aby sa majetok Alitalie predával po častiach.

Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a na letisku v Bratislave zriadila v marci 2015 svoju základňu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies