Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/AP.
10. augusta 2018 11:20 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair pre štrajky v Európe ruší štyristo letov, zasiahne to asi 50 tisíc cestujúcich

Piloti írskeho nízkonákladového prepravcu štrajkujú v Nemecku, Švédsku, Írsku, Belgicku a v Holandsku.

Írsky prepravca Ryanair pre štrajky vo viacerých európskych krajinách v piatok ruší štyristo z celkovo 2 400 plánovaných letov. Séria 24-hodinových štrajkov v Nemecku, Švédsku, Írsku, Belgicku a Holandsku zasiahne v čase vrcholiacej letnej dovolenkovej sezóny zhruba 50 tisíc cestujúcich. V dlhodobom spore medzi firmou a odbormi ide o zatiaľ najrozsiahlejšiu štrajkovú akciu, uviedol portál bbc.com.

Najviac letov zrušili  v Nemecku a Belgicku

Aktuálne štrajky si vynútili zrušenie 250 letov v Nemecku, 104 v Belgicku a ďalších 42 vo Švédsku a Írsku. V Holandsku štrajk zasiahol 22 letov po tom, čo Ryanair neuspel so snahou zablokovať ho súdnou cestou. Spoločnosť však informovala, že všetky lety z a do tejto krajiny v piatok zabezpečí podľa plánu.

V Nemecku zrušili 250 letov. Na snímke letisko Berlín Schönefeld. Foto: SITA/AP.
Ryanair: Štrajky sú poľutovaniahodné a neopodstatnené

Odbory od Ryanairu žiadajú, aby sa pracovné zmluvy pilotov a iných zamestnancov riadili podmienkami domovských krajín a nie írskou legislatívou. Ryanair označuje štrajky za „poľutovaniahodné a neopodstatnené“, pričom tvrdí, že svojim pilotom platí viac ako iné nízkonákladové aerolinky.

V júli musel Ryanair pre štrajky palubného personálu v Belgicku, Portugalsku a Španielsku zrušiť asi tristo letov.

Ilustračné foto: ryanair.com.Foto: ryanair.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame