Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryanair
Lietadlo spoločnosti Ryanair na bratislavskom letisku. Foto: bts.aero.
9. augusta 2018 15:28 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair pre štrajk pilotov zrušil v piatok let zo Charleroi do Bratislavy a späť

Všetky ostatné lety sú podľa hovorkyne Letiska M. R. Štefánika Veroniky Ševčíkovej plánované podľa letového poriadku. Let Ryanairu z Bratislavy do Dublinu v piatok je naplánovaný včas.

Letecká spoločnosť Ryanair pre štrajk pilotov zrušila v piatok 10. augusta plánovaný let z Bruselu – Charleroi do Bratislavy s príletom o 12:25 a odletom späť o 12:50. Pre agentúru SITA to vo štvrtok potvrdila hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková.

„Všetky ostatné lety sú zatiaľ plánované včas podľa letového poriadku. Let Ryanairu z Bratislavy do Dublinu je vybavovaný z bratislavskej základne Ryanairu a je naplánovaný včas,“ uviedla Ševčíková. Letecké spojenie Ryanairu medzi Bratislavou a Charleroi funguje štyrikrát týždenne v pondelok, stredu, piatok a nedeľu. Linka na trase Bratislava – Dublin je v prevádzke denne so siedmimi letmi v týždni.

Terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.

Takmer päťdesiat pravidelných liniek do 45 destinácií 

Bratislavské letisko plánovalo vo štvrtok vybaviť 55 odletov a príletov pravidelných a charterových liniek, v piatok 10. augusta je plánovaných 84 letov a v sobotu 11. augusta spolu 65 príletov a odletov. „Počas letného letového poriadku môžu cestujúci využiť z Bratislavy spolu 49 pravidelných liniek do 45 destinácií v 23 krajinách . Medzi päť najvyužívanejších pravidelných liniek patria linky do Londýna, Dublinu, Milána, Moskvy a Skopje,“ priblížila Ševčíková.

Hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. Foto: bts.aero.

Štrajk pilotov v Nemecku, Írsku, Švédsku a Belgicku

Piloti Ryanairu budú v piatok štrajkovať v Nemecku, Írsku, Švédsku a Belgicku. Odborová organizácia nemeckých pilotov Vereinigung Cockpit v stredu informovala, že vyzvala pilotov, aby prerušili prácu na 24 hodín od piatka od 3:01 do soboty do 2:59. Zástupcovia pilotov na tlačovej konferencii na medzinárodnom letisku vo Frankfurte uviedli, že chcú pracovné zmluvy s porovnateľnými podmienkami, aké majú konkurenti Ryanairu.

Piloti Ryanairu budú v piatok štrajkovať v Nemecku, Írsku, Švédsku a Belgicku. Foto: ryanair.com.Foto: ryanair.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame