Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/Marko Erd.
17. augusta 2018 17:51 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair naďalej rokuje so zástupcami nespokojných pilotov

Odborári a vedenie leteckej firmy sa snažia o vyriešenie sporov v otázke presunov medzi základňami či dovoleniek, ktoré viedli k piatim jednodňovým štrajkom pilotov.

Odborový zväz Fórsa, zastupujúci pilotov írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair, pokračuje v rokovaní s vedením firmy v snahe o vyriešenie sporov v otázke presunov medzi základňami, dovoleniek a v ďalších oblastiach.

Odborový zväz označil za „významné“ to, že sa vyjednáva už štvrtý deň. Bernard Harbour zo zväzu Fórsa v piatok povedal, že „sa urobil dosť veľký kus práce“. Dodal však, že existuje stále veľa problémov, ktoré treba vyriešiť. Informoval o tom portál írskej rozhlasovej a televíznej spoločnosti RTÉ.

Rokovania medzi zástupcami pilotov a vedením firmy Ryanair sa začali po piatich týždňoch sporov, ktorých výsledkom bolo päť jednodňových štrajkov. Zapojených do nich bolo približne 100 z 350 írskych pilotov spoločnosti.

Foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame