Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ryanair naďalej rokuje so zástupcami nespokojných pilotov. Foto: SITA/Marko Erd.
17. augusta 2018 17:51 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair naďalej rokuje so zástupcami nespokojných pilotov

Odborári a vedenie leteckej firmy sa snažia o vyriešenie sporov v otázke presunov medzi základňami či dovoleniek, ktoré viedli k piatim jednodňovým štrajkom pilotov.

Odborový zväz Fórsa, zastupujúci pilotov írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair, pokračuje v rokovaní s vedením firmy v snahe o vyriešenie sporov v otázke presunov medzi základňami, dovoleniek a v ďalších oblastiach.

Odborový zväz označil za „významné“ to, že sa vyjednáva už štvrtý deň. Bernard Harbour zo zväzu Fórsa v piatok povedal, že „sa urobil dosť veľký kus práce“. Dodal však, že existuje stále veľa problémov, ktoré treba vyriešiť. Informoval o tom portál írskej rozhlasovej a televíznej spoločnosti RTÉ.

Rokovania medzi zástupcami pilotov a vedením firmy Ryanair sa začali po piatich týždňoch sporov, ktorých výsledkom bolo päť jednodňových štrajkov. Zapojených do nich bolo približne 100 z 350 írskych pilotov spoločnosti.

Foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame