Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Pixabay.com
2. septembra 2016 11:34 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ryanair v auguste evidoval rast počtu pasažierov o 11 %

Letecká spoločnosť v auguste prepravila 11,5 milióna cestujúcich, v rovnakom mesiaci vlaňajška evidovala 10,4 milióna pasažierov. 

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair v auguste prepravila 11,5 milióna pasažierov. V porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka, kedy prepravila 10,4 milióna cestujúcich, to bol rast o 11 percent. Obsadenosť lietadiel firmy Ryanair sa v auguste medziročne zlepšila o jeden percentuálny bod na úroveň 96 percent. Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení, ktoré v piatok poskytla agentúre SITA.

Generálny riaditeľ spoločnosti Kenny Jacobs uviedol, že cestujúci profitujú z nižších cien leteniek v období po rozhodnutí o brexite. Ryanair očakáva, že priemerná cena leteniek sa v období najbližších šiestich mesiacov, čiže do marca 2017, zníži o 10 až 12 percent.

Za apríl až jún, čiže za svoj účtovný prvý kvartál, dosiahla firma rast zisku po zdanení o 4 % na sumu 256 mil. eur z úrovne 245 mil. v rovnakom období minulého roka. Tržby firmy medziročne posilnili o 2 % na 1,687 mld. eur z úrovne 1,653 mld. eur, na ktorej boli za apríl až jún minulého roka.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...