Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: Bratislava - Ružinov.
10. novembra 2017 15:54 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Ružinov zrekonštruoval v tomto roku deväť ciest a štyri chodníky za viac ako 611-tisíc eur

Nový povrch dostali ulice Ružomberská, Ondavská, Na úvrati, Bencúrova a ďalšie.

BRATISLAVA 10. novembra (SITA) – Bratislavská mestská časť Ružinov zrekonštruovala v tomto roku deväť ciest a štyri chodníky za viac ako 611-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová.

S opravou komunikácií začala samospráva ešte pred letom na Ružomberskej a Ondavskej ulici, v oboch prípadoch zrekonštruovala nielen cestu, ale i chodník. Nový povrch dostali aj cesty na uliciach Na úvrati a Bencúrova. So starým povrchom sa rozlúčila aj komunikácia na Bachovej ulici, povrch cesty na Kvetnej ulici, v úseku od Daxnerovho námestia po Miletičovu ulicu, tiež na Solivarskej ulici, v časti od Drieňovej po Haburskú ulicu, a na Mraziarenskej ulici, v úseku od Záhradníckej po Klincovú.

Za sedem rokov obnovili komunikácie za dva milióny eur

“Na ulici Staré záhrady, ktorú sme kompletne rekonštruovali, sme vybudovali aj nový priechod pre chodcov,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. Poslednou tohtoročnou rekonštrukciou bola oprava chodníka na Drieňovej, v časti od ulice Maximiliána Hella po ulicu Dr. Vladimíra Clementisa.

Vlani dostalo nový povrch sedem ciest, jedna križovatka a tri chodníky. Za uplynulých sedem rokov je to viac ako päťdesiat ciest a 24 chodníkov za približne dva milióny eur z ružinovského rozpočtu, Bratislavského samosprávneho kraja, ako i zdrojov súkromných firiem. Ide o sídliskové cesty 3. a 4. triedy, ktoré má mestská časť v správe.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame