Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rekonštrukcie mestských komunikácií v Bratislave budú pokračovať

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal (vpravo). Foto: SITA/Marek Mrvišš

Mesto plánuje výstavbu 13 kilometrov nových ciest, päť kilometrov chodníkov, sedemdesiat bezbariérových priechodov a desať autobusových zastávok. 

Rekonštrukcie bratislavských komunikácií budú pokračovať aj v druhom polroku 2016. Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy plánuje výstavbu 13 kilometrov nových ciest, päť kilometrov chodníkov, sedemdesiat bezbariérových priechodov a desať autobusových zastávok.

Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Podľa neho opravy ciest a chodníkov budú pokračovať naďalej v nezmenenom tempe.

„Doprava a infraštruktúra je jedna z našich priorít. V prvom polroku 2016 mesto opravilo 37 kilometrov bratislavských komunikácií. V druhom polroku plánujeme opraviť ďalších trinásť kilometrov, to znamená, že Bratislavčania v roku 2016 budú mať spolu päťdesiat kilometrov nových povrchov na cestách,“ povedal Nesrovnal.

Cesty na opravu vybrali spolu s mestskými časťami

Magistrát chce opravovať aj cesty, ktoré nie sú hlavnými prejazdmi cez mesto tak, ako to urobil aj v prvom polroku 2016. Tieto cesty sú totiž podľa Nesrovnala dôležité, ľudia cez ne denne jazdia a sú rovnomerne rozložené po celej Bratislave.

Jednotlivé úseky a cesty, ktoré sa budú obnovovať, vybrali spolu s poslancami a starostami bratislavských mestských častí, s odbornou verejnosťou, správcami komunikácií, ale aj s obyvateľmi Bratislavy.

Súčasťou opráv bude aj bezbariérovosť

Pri chodníkoch nejde len o nové povrchy. „Obsahom opráv bude aj bezbariérovosť, chceme urobiť sedemdesiat bezbariérových priechodov na križovatkách ciest a chodníkov. Napríklad matky či otcovia s deťmi tak budú mať väčší komfort pri kočíkovaní, ale samozrejme sa to bude týkať aj osôb so zdravotným postihnutím,“ doplnil primátor.

Nové bratislavské cesty, chodníky, priechody a zastávky budú stáť jedenásť a pol milióna eur. Osem miliónov mesto využilo z dotácií SK PRES a tri a pol milióna eur pôjde ešte z rozpočtu Bratislavy.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 26. septembra 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...