Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal (vpravo). Foto: SITA/Marek Mrvišš
26. septembra 2016 17:39 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Rekonštrukcie mestských komunikácií v Bratislave budú pokračovať

Mesto plánuje výstavbu 13 kilometrov nových ciest, päť kilometrov chodníkov, sedemdesiat bezbariérových priechodov a desať autobusových zastávok. 

Rekonštrukcie bratislavských komunikácií budú pokračovať aj v druhom polroku 2016. Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy plánuje výstavbu 13 kilometrov nových ciest, päť kilometrov chodníkov, sedemdesiat bezbariérových priechodov a desať autobusových zastávok.

Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Podľa neho opravy ciest a chodníkov budú pokračovať naďalej v nezmenenom tempe.

„Doprava a infraštruktúra je jedna z našich priorít. V prvom polroku 2016 mesto opravilo 37 kilometrov bratislavských komunikácií. V druhom polroku plánujeme opraviť ďalších trinásť kilometrov, to znamená, že Bratislavčania v roku 2016 budú mať spolu päťdesiat kilometrov nových povrchov na cestách,“ povedal Nesrovnal.

Cesty na opravu vybrali spolu s mestskými časťami

Magistrát chce opravovať aj cesty, ktoré nie sú hlavnými prejazdmi cez mesto tak, ako to urobil aj v prvom polroku 2016. Tieto cesty sú totiž podľa Nesrovnala dôležité, ľudia cez ne denne jazdia a sú rovnomerne rozložené po celej Bratislave.

Jednotlivé úseky a cesty, ktoré sa budú obnovovať, vybrali spolu s poslancami a starostami bratislavských mestských častí, s odbornou verejnosťou, správcami komunikácií, ale aj s obyvateľmi Bratislavy.

Súčasťou opráv bude aj bezbariérovosť

Pri chodníkoch nejde len o nové povrchy. „Obsahom opráv bude aj bezbariérovosť, chceme urobiť sedemdesiat bezbariérových priechodov na križovatkách ciest a chodníkov. Napríklad matky či otcovia s deťmi tak budú mať väčší komfort pri kočíkovaní, ale samozrejme sa to bude týkať aj osôb so zdravotným postihnutím,“ doplnil primátor.

Nové bratislavské cesty, chodníky, priechody a zastávky budú stáť jedenásť a pol milióna eur. Osem miliónov mesto využilo z dotácií SK PRES a tri a pol milióna eur pôjde ešte z rozpočtu Bratislavy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies