Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
D1 blatne.jpg
Rekonštrukcia križovatky Blatné na diaľnici D1 pri Senci sa skráti zhruba o mesiac. Motoristi budú môcť využívať plnohodnotnú križovatku s napojením všetkých smerov na D1 už koncom novembra. Foto: ndsas.sk.
7. novembra 2017 16:14 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Rekonštrukcia križovatky Blatné na D1 bude hotová o mesiac skôr

Motoristi budú môcť využívať plnohodnotnú križovatku s napojením všetkých smerov na diaľnicu D1 už koncom novembra. Ako Národná diaľničná spoločnosť informovala, práce na križovatke Blatné pomaly finišujú.

BRATISLAVA 7. novembra (SITA) – Rekonštrukcia križovatky Blatné na diaľnici D1 pri Senci sa skráti zhruba o mesiac. Motoristi budú môcť využívať plnohodnotnú križovatku s napojením všetkých smerov na D1 už koncom novembra. Ako v utorok informovala Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS), práce na križovatke Blatné pomaly finišujú.

„Cementobetónový kryt v ľavom jazdnom páse je už zrealizovaný, rovnako ako aj nespevnená krajnica na objekte diaľnice i prechodové časti napojenia severných vetiev na diaľnicu,“ uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová s tým, že už sú osadené oceľové zvodidlá na severných vetvách.

Dopravu na diaľnici presmerujú od 23. do 29. novembra

„V súčasnosti realizujeme vodorovné a zvislé dopravné značenie, osádzame oceľové a betónové zvodidlá, zrealizujeme prechodové úseky z nového cementobetónového krytu na existujúce vrstvy asfaltu diaľnice, ako aj asfaltové vrstvy severných vetiev,“ priblížila Michalová.

Doprava na diaľnici bude presmerovaná od 23. novembra od 10:00 do 29. novembra do 17:00. „Presmerovanie dopravy a sprejazdnenie križovatky Blatné bude prebiehať po etapách s obmedzeniami. Postupne dôjde k presmerovaniu dopravy v smere Trnava – Bratislava do dvoch jazdných pruhov a následne do troch jazdných pruhov, spustí sa vetva Trnava – Senec, Blatné (Sever), vetva Senec, Blatné – Bratislava (Sever),“ priblížila Michalová. Vetvy Bratislava – Senec – Blatné (Juh) a Senec, Blatné – Trnava (Juh) sa budú púšťať ako posledné.

Staré betónové a dočasné zvodidlá odstránia

Diaľničiari okrem toho pristúpia k rozobratiu a odvozu starých betónových zvodidiel, ako aj dočasných zvodidiel, namaľuje sa dopravné značenie na pravej strane diaľnice i odbočovacej a zaraďovacej vetve. V prvej polovici budúceho roka plánujú zrekonštruovať cesty II. a III. triedy, miestne komunikácie po výstavbe a taktiež zrealizovať veľkoplošné portály na diaľnici D1.

Križovatku rekonštruujú Eurovia SK a Doprastav

Rekonštrukciu križovatky Blatné zabezpečujú od apríla minulého roka stavebné spoločnosti Eurovia SK, a. s., Košice (vedúci člen združenia) a Doprastav, a. s., Bratislava. Stavbu sa zaviazali zrealizovať za zmluvnú cenu 23,3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (27,96 mil. eur vrátane dane) počas 608 dní, teda zhruba za dvadsať mesiacov. NDS financuje rekonštrukciu križovatky Blatné zo štátneho rozpočtu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame