Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RegioJet obviňuje svojho konkurenta z nekalej súťaže. Foto: regiojet.sk.
13. apríla 2018 14:49 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

RegioJet vstupuje na Ukrajinu s autobusovou linkou Košice – Mukačevo

Nové medzinárodné autobusové spojenie spoločnosti RegioJet na trase Košice – Michalovce – Užhorod – Mukačevo a späť bude v prevádzke od nedele 15. apríla raz denne. Nadviaže na vlaky prepravcu medzi Prahou a Košicami.

BRATISLAVA – Spoločnosť RegioJet začína pôsobiť aj na Ukrajine. Novú medzinárodnú autobusovú linku Košice – Michalovce – Užhorod – Mukačevo a späť začne prevádzkovať v nedeľu 15. apríla spolu s partnermi. Spojenie do Zakarpatskej oblasti bude fungovať raz denne a nadviaže na vlaky dopravcu medzi Prahou a Košicami. V prípade meškania vlaku autobus bude na cestujúcich čakať.

Linku by mali využívať nielen turisti, ale aj pracujúci

Autobusové spoje bude RegioJet zabezpečovať s partnerskými dopravcami Sanytour a TOV Zakarpateuroliniji, ktorých autobusy budú označené nápisom RegioJet. Spoločnosť predpokladá, že novú autobusovú linku budú využívať nielen turisti, ale aj pracujúci, ktorí sa autobusmi a vlakmi dopravia na Slovensko a do Českej republiky, prípadne v Prahe prestúpia na ďalšie autobusy dopravcu a pocestujú ďalej do európskych metropol. Spoločnosť tiež plánuje posilniť spoje v Nemecku a Rakúsku.

Mukačevo, druhé najväčšie mesto v Zakarpatskej oblasti na Ukrajine. Foto: mukachevo.ua.

Jančura: Je to reakcia na vysoký záujem cestujúcich

„RegioJet je dnes najväčším dopravcom na trase Košice – Praha a naše vlaky denne využíva až tritisíc cestujúcich, čo je asi päťkrát viac než vlaky štátnych dopravcov ZSSK (Železničná spoločnosť Slovensko) a ČD (České dráhy),“ povedal majiteľ RegioJetu Radim Jančura. Rozšírenie ponuky na Ukrajinu je podľa neho logickým krokom, ktorý reaguje na vysoký dopyt neustále rastúcej skupiny cestujúcich, ktorí chcú vlakové spoje Praha – Žilina – Košice využiť pre najvýhodnejšiu cestu na Ukrajinu a opačne.

Očakávajú nárast počtu ciest Čechov a Slovákov, ale aj Ukrajincov

„Ukrajina je pre občanov Slovenska atraktívnou destináciou, a to nielen vďaka spoločnej histórii v období prvej Československej republiky. Predpokladáme vysoký nárast počtu ciest nielen Čechov a Slovákov na Ukrajinu, ale tiež Ukrajincov do Čiech, na Slovensko a ďalších krajín Európskej únie potom, čo došlo k zrušeniu vízovej povinnosti pre cesty občanov Ukrajiny do krajín EÚ,“ dodal Jančura.

Majiteľ spoločnosti RegioJet Radim Jančura. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies