Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RegioJet - vlak
Foto: RegioJet.
16. apríla 2019 13:08 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

RegioJet v čase sviatkov posilňuje vlaky medzi Slovenskom a Českom

V nočných spojoch na trase Praha – Košice a späť budú mať vlaky až šestnásť vozňov. 

Spoločnosť RegioJet, a. s., v období Veľkej noci posilňuje vlaky medzi Slovenskom a Českom. Nočné spoje na trase Praha – Košice a späť budú zostavené až zo šestnástich vozňov, informoval v utorok dopravca.

Najväčší záujem o cestovanie je vo vlakoch vo štvrtok 18. apríla v smere na Slovensko a v pondelok 22. apríla popoludní do Českej republiky.

„Viac vypredané sú spoje na trase Praha – Košice a späť, kde sú v súčasnosti voľné miesta pre cestovanie počas veľkonočného víkendu iba v sobotu a nedeľu. Na linke Praha – Bratislava a späť sú k dispozícii miesta aj v piatok pre cesty z ČR do Bratislavy a v pondelok ráno v opačnom smere,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca holdingu Student Agency a RegioJetu Aleš Ondrůj.

RegioJet - vlak
Foto: RegioJet.

Pridajú ďalšie kapacity

RegioJet bude dávať do predaja ďalšie kapacity, a to aj 24 hodín pred odchodom vlakov. „Odporúčame cestujúcim, aby priebežne sledovali rezervačný systém. Tiež je pravdepodobné, že mnoho cestujúcich si urobilo viac rezervácií a budú svoje lístky vracať, keď sa finálne rozhodnú, kedy budú cestovať,“ upozornil Ondrůj.

Spoločnosť predpokladá, že študenti a seniori využijú zvýhodnené cestovanie do Českej republiky práve v priebehu nastávajúcej Veľkej noci. Mládež do 18 rokov, študenti do 26 rokov a dôchodcovia nad 65 rokov majú na cesty vlakom či autobusom v Česku nárok na zľavu vo výške 75 percent. Zľava platí aj pre medzinárodné vlakové lístky na úsek jazdy po území ČR. Cestujúcim sa stačí preukázať osobným preukazom s dátumom narodenia alebo preukazom ISIC v prípade študentov do 26 rokov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame