Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Súkromný dopravca RegioJet odovzdal ministrovi dopravy a výstavby Árpádovi Érsekovi záväznú ponuku na prevádzku doteraz štátom dotovaných diaľkových vlakov na dvoch trasách zo Slovenska do Českej republiky. Foto: RegioJet
26. januára 2017 10:10 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

RegioJet rozšíri vlakové spojenie medzi Prahou a Košicami

Spoločnosť RegioJet k dvom terajším párom vlakov denne medzi Prahou a Košicami pridá od prvej zmeny cestovných poriadkov 26. februára tretí spoj.

Súkromný dopravca RegioJet zvýši počet vlakových spojov na trase medzi Prahou a Košicami. K dvom terajším párom vlakov denne pridá od prvej zmeny cestovných poriadkov 26. februára tretí spoj.

Ako spoločnosť vo štvrtok informovala, k dennému a nočnému vlaku pribudne ďalší, ktorý bude z Košíc vychádzať v skorých ranných hodinách a do Prahy príde na obed. V opačnom smere bude vlak vypravený z Prahy poobede, pričom do Košíc bude mať príchod krátko pred 23. hodinou. Železnice Slovenskej republiky pre RegioJet už potvrdili kapacitu dopravnej cesty.

RegioJet zachová vnútroštátne spojenie napríklad medzi Košicami a Žilinou

„Na slovenskom území budú mať nové spoje na trati Košice – Praha a späť zastávky okrem Košíc v Kysaku, Spišskej Novej Vsi, Poprade, Liptovskom Mikuláši, Ružomberku, vo Vrútkach, Žiline a Čadci,“ uviedol hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj. RegioJet aj po odchode vlakov z trasy Bratislava – Košice tak zachová vnútroštátne vlakové spojenie, napríklad medzi Žilinou a Košicami, trikrát denne v každom smere.

„RegioJet je najväčším železničným dopravcom na trase Košice – Praha a späť. Aktuálne svojimi vlakmi, ktoré premávajú so ziskom výhradne na komerčné riziko bez akéhokoľvek príspevku štátu, prepravuje denne na tejto trase dvetisíc až dvetisícpäťsto cestujúcich,“ dodal Ondrůj.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies