Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RegioJet obviňuje svojho konkurenta z nekalej súťaže. Foto: regiojet.sk.
12. februára 2018 17:59 Letectvo od Nasa DopravaSITA

RegioJet prevádzkuje autobusovú linku z Bratislavy na letisko v Budapešti

Linka funguje denne s príchodom na budapeštianske letisko pred rannými odletmi. Spoločnosť zavedením tohto spojenia reagovala na podnety cestujúcich, ktorí chceli pri cestovaní ušetriť a využiť hustú sieť letov nízkonákladových dopravcov z Budapešti.

BRATISLAVA 12. februára (SITA) – Spoločnosť RegioJet, a. s., začala prevádzkovať autobusové spojenie z Bratislavy na Letisko Ferenca Liszta v Budapešti. Linka funguje denne s odchodom z Bratislavy o 3:15 a príchodom na budapeštianske letisko o 6:45, čiže pred rannými odletmi. Ako v pondelok informoval súkromný dopravca, v opačnom smere odchádzajú autobusy z letiska v maďarskej metropole o 10:15 a do hlavného mesta SR prichádzajú o 14:15.

Očakávajú najmä záujem cestujúcich z okolia Bratislavy

„Reagujeme na časté podnety cestujúcich, ktorí chceli pri cestovaní ušetriť a využiť hustú sieť letov nízkonákladových dopravcov z Budapešti. O nové spojenie očakávame veľký záujem cestujúcich najmä z okolia Bratislavy. Pokiaľ sa linka uchytí, nevylučujeme, že na budapeštianske letisko predĺžime aj ďalšie spoje,“ uviedla obchodná riaditeľka autobusov v RegioJete Marcela Hamříková.

Ilustračné foto: regiojet.sk.

Letisko má titul najlepšieho letiska v strednej a vo východnej Európe

Z letiska v Budapešti je možné letieť viacerými spojmi nízkonákladových dopravcov, napríklad Wizz Air a Ryanair, ale aj sieťových leteckých spoločností do destinácií na celom svete. Letisko získalo titul najlepšieho letiska v regióne strednej a východnej Európy. Aj preto RegioJet rozšíril svoje aktivity práve sem.

Päť autobusových spojov denne z Bratislavy do Budapešti

RegioJet okrem novej linky na letisko zabezpečuje denne päť autobusových spojení Bratislavy s Budapešťou. Autobusy zastavujú pri železničnej stanici Budapest Kelenföld s možnosťou prestupu na linku metra M4. Spoločnosť začiatkom tohto roka zaviedla aj novú autobusovú linku Bratislava – Viedeň – Budapešť a do konca roka plánuje otvoriť sieť nových liniek v Nemecku.

Letisko Ferenca Liszta v Budapešti. Foto: Budapest Airport.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame