Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RegioJet obviňuje svojho konkurenta z nekalej súťaže. Foto: regiojet.sk.
29. novembra 2016 13:25 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

RegioJet prepravil medzi Bratislavou a Viedňou 500 tisíc ľudí

Spoločnosť RegioJet previezla autobusmi medzi Bratislavou a Viedňou pol milióna cestujúcich za prvý rok prevádzky tejto linky od 18. novembra minulého roka. Pred Vianocami posilní vyťažené autobusové linky do Viedne, Prahy a Budapešti. 

Súkromný dopravca RegioJet, a. s. za prvý rok fungovania medzinárodnej autobusovej linky medzi Bratislavou a Viedňou prepravil pol milióna cestujúcich. Informovala o tom v utorok spoločnosť s tým, že pred Vianocami posilní vyťažené autobusové linky do Viedne, Prahy a Budapešti. V adventnom období totiž eviduje zvýšený záujem cestujúcich o medzinárodné spojenia, napríklad na vianočné trhy.

Žlté autobusy jazdia z Bratislavy do Viedne každú hodinu

RegioJet začal prevádzkovať autobusové spojenie z Bratislavy do Viedne cez letisko Schwechat 18. novembra minulého roka. „Autobusy RegioJet premávajú z Bratislavy do Viedne každú hodinu a počas roka si našli celý rad pravidelných a aj nepravidelných cestujúcich. Počas vianočného obdobia musíme dokonca pridávať posilové spoje, aby sme dokázali uspokojiť vysoký nápor všetkých cestujúcich,“ povedala obchodná riaditeľka autobusov RegioJet Marcela Hamříková.

Spoločnosť na linke do Viedne zabezpečuje aj špeciálnu službu – kompletné preplatenie nákladov spojených s vystavením novej letenky či dovolenky, a to v prípade, že by vinou prepravcu, napríklad pre poruchu autobusu, nestihol cestujúci svoj let.

Autobusy do Viedne budú jazdiť cez víkendy ako zdvojené spoje

Na linke Bratislava – Viedeň zavedie RegioJet posilové spoje počas víkendov, premávať budú podľa potreby ako zdvojené spoje. Spoje premávajú každú hodinu.

Na linke Bratislava – Praha, o ktorú bývava počas adventu rekordný záujem, zavádza RegioJet tiež posilové autobusy, pričom najvyťaženejšie budú premávať ako zdvojené. Autobusy budú premávať deväťkrát denne, od nedele 11. decembra sa k nim pridajú aj dve priame spojenia vlakmi RegioJet, ktoré budú z Bratislavy vychádzať skoro ráno a poobede.

Z Bratislavy do Budapešti prevádzkuje RegioJet denne šesť autobusových spojov, aj na túto trasu bude v prípade potreby nasadzovať ďalšie autobusy tak, aby premávali v zdvojených odchodoch.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies