Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Na trase Bratislava – Praha pridá RegioJet od júna 2018 štvrtý pár vlakov. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.
8. júla 2016 14:56 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

RegioJet potvrdil vlakový spoj medzi Bratislavou a Prahou

Hlavné mestá Slovenska a Českej republiky by mali žlté vlaky súkromného prepravcu spojiť od decembra tohto roka. Cena lístkov bude známa na jeseň.

Súkromný železničný prepravca RegioJet potvrdil záujem o prevádzku vlakovej linky medzi Bratislavou a Prahou. Spustiť ju plánuje od decembra. Potvrdili sa tak informácie z apríla tohto roka, kedy Železnice Slovenskej republiky uviedli, že RegioJet si pre trať Bratislava – Praha objednal jeden pár vlakov denne.

Podľa prvotných informácií, ktoré RegioJet zverejnil v piatok, vlaky z Bratislavy do Prahy cez Brno a Pardubice by mali vychádzať z metropoly Slovenska v ranných hodinách s večerným návratom späť.

Cena lístkov na avizovanej trati zatiaľ známa nie je. „Cenu lístkov stanoví dopravca až na jeseň, keď bude známy aj finálny cestovný poriadok,“ informuje v tlačovom vyhlásení RegioJet. Potvrdil však, že vlaky do Prahy budú poskytovať rovnaký rozsah služieb, ako ostatné expresné vlakové linky spoločnosti, čo sa týka občerstvenia, zábavných portálov, internetového pripojenia a podobne.

Rovnako bude vo vlaku aj špeciálny detský vozeň s herňou. Expresy RegioJet na trati Bratislava – Praha budú ťahané rušňami Siemens Vectron. Nové vlakové spojenie bude podľa spoločnosti tak, ako aj ďalšie žlté expresné vlaky, premávať bez akýchkoľvek dotácií od štátu.

„Záujem o cestovanie medzi Bratislavou, Prahou a ďalšími destináciami v Českej republike rastie. Spustením expresných vlakov budeme reagovať na stále zvyšujúci sa dopyt po cestovaní medzi Bratislavou a Českou republikou,“ vyhlásil majiteľ spoločnosti RegioJet Radim Jančura.

Podľa neho pritom za prvý polrok tohto roka počet cestujúcich v žltých vlakoch spoločnosti stúpol o viac ako 25 % a otváraním nových liniek si chce firma udržať tempo rastu aj v budúcnosti. V súčasnosti zabezpečuje RegioJet spojenie medzi Bratislavou a Prahou denne dvadsiatkou autobusových spojov v oboch

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies