Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Súkromný dopravca RegioJet odovzdal ministrovi dopravy a výstavby Árpádovi Érsekovi záväznú ponuku na prevádzku doteraz štátom dotovaných diaľkových vlakov na dvoch trasách zo Slovenska do Českej republiky. Foto: RegioJet
5. januára 2017 15:56 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

RegioJet podľa SNS na Slovensku nekončí, ide mu o dotácie

Spoločnosť RegioJet je presvedčená, že predseda národniarov Andrej Danko má zásadný vplyv na tom, že firma zvažuje odchod zo Slovenska.

Súkromný český dopravca RegioJet na Slovensku nekončí, klame verejnosť a ide mu len o štátne dotácie. Myslí si to druhá najsilnejšia koaličná strana SNS. Tá sa ohradzuje voči vyjadreniam spomínaného súkromného dopravcu, ktorý vraj obviňuje jej predsedu Andreja Danka z nutnosti ukončiť prevádzku IC vlakov na trase Bratislava-Košice.

„Ak má uvedená spoločnosť pocit, že nezvláda podnikanie na Slovensku, nech hľadá vinníka vo vlastných radoch a nesnaží sa preniesť zodpovednosť za manažérske zlyhanie v osobe predsedu SNS,“ vyhlásili národniari.

SNS: Slovensko nepotrebuje takýchto špekulatívnych podnikateľov

Slovensko podľa SNS nepotrebuje takýchto špekulatívnych podnikateľov, ktorí to, čo nie je až tak lukratívne nechajú na štát a vyberú si vopred iba istý zisk a profit. „My sme RegioJetu na Slovensku nezakázali podnikať a ani sme ho nevyzvali na to, aby opustil krajinu. Je to rozhodnutie samotnej spoločnosti, nie slovenskej vlády, nie Slovenskej republiky a už vôbec nie moje“, zdôraznil Danko.

RegioJet: Jediný dôvod nášho odchodu z trasy Bratislava-Košice je postup štátu

Spoločnosť RegioJet je presvedčená, že predseda národniarov má zásadný vplyv na tom, že firma zvažuje odchod zo Slovenska. „Je nám veľmi ľúto, že musíme ukončiť prevádzku svojich vlakov na trase Bratislava-Košice. Dva roky sme sa snažili ponúkať služby a vybudovať zdravé a ziskové podnikanie tak, ako je tomu na ostatných trasách. Jediným dôvodom nášho odchodu z trasy Bratislava-Košice je, bohužiaľ, postup štátu, ktorý sa rozhodol, že ďalšieho dopravcu na Slovensku nechce. A na tom má Andrej Danko zásadný podiel,“ reagoval hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj.

Súkromný dopravca RegioJet v utorok informoval, že prevádzku svojich expresných vlakov na trase Bratislava – Košice ukončí 31. januára tohto roku. Zdôvodnil to tým, že po rozhodnutí opäť zaviesť IC vlaky štátnej ZSSK na uvedenej trati nie je na trhu pre bezplatnú prepravu v dotovaných rýchlikoch dostatok platiacich cestujúcich na to, aby sa komerčné nedotované vlaky vo vnútroštátnej doprave na Slovensku uživili. RegioJet prevádzkuje vlaky medzi Bratislavou a Košicami od decembra 2014.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...