Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.
25. júla 2017 18:03 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Raritný diaľničný semafor v Prešove definitívne vypnú vo štvrtok

Bez obmedzení sa nové prepojenie vjazdu do Prešova z diaľnice D1 spustí od 7. augusta. 

PREŠOV 25. júla (SITA) – Niekoľko zmien čaká v najbližších dňoch vodičov využívajúcich vjazd do Prešova a výjazd z neho z diaľnice D1. Tou najpodstatnejšou je vypnutie semaforu, ktorý bol doteraz raritnou súčasťou diaľničného spojenia z Prešova smerom na Poprad.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kemtóny-Gazdová, semafor, ktorý doteraz koordinoval protismernú jazdu vozidiel na diaľnicu do a z Prešova, vypnú vo štvrtok 27. júla o 8:00. Súčasne sa otvorí aj príjazdová vetva od Popradu v smere do Prešova na cestu I/18.

Vjazd na diaľnicu z Prešova v smere na Poprad uzavrú na deväť dní

Vozidlá prichádzajúce od Malého Šariša budú prechádzať cez okružnú križovatku pod mostom a pripájať sa na novú príjazdovú vetvu do Prešova.

V sobotu 29. júla od 6:00 bude nasledujúcich deväť dní zatvorený vjazd na diaľnicu z Prešova v smere na Poprad, keď sa bude môcť vyjsť na diaľnicu až v Širokom. Stane sa tak pre odstránenie dočasného dopravného značenia.

„Po jeho odstránení budú mať motoristi od 7. augusta od 5:00 zabezpečený vjazd do Prešova z diaľnice aj výjazd z nej na Poprad bez akýchkoľvek obmedzení,“ dodala hovorkyňa.

Motoristi už prichádzajú od Popradu do Prešova po novej ceste

Dokončeniu plynulého napojenia diaľnice D1 v smere z Popradu do Prešova dlhé roky bránili nevysporiadané pozemky. Národnej diaľničnej spoločnosti sa v minulom roku podarilo s ich majiteľom dohodnúť na odkúpení, za čo mu na základe súdnoznaleckého posudku zaplatili zhruba 150-tisíc eur.

Práce na stavbe realizuje spoločnosť Skanska SK za 1,99 milióna eur od septembra minulého roka. Od minulého týždňa už motoristi prichádzajú do šarišskej metropoly v smere od Popradu po novom cestnom úseku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies