Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukončenie vyhodnotenia a podpísanie zmluvy so zhotoviteľom predpokladá NDS v prvom štvrťroku 2019 a následne aj začiatok výstavby. Ilustračné foto: pixabay.com.
13. októbra 2017 15:55 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Rakúsko vyzvalo Súdny dvor Európskej únie, aby zablokoval nemecké diaľničné mýto

Podľa Rakúska nemecký plán aj po zapracovaní pripomienok Európskej komisie diskriminuje občanov EÚ na základe národnosti 

VIEDEŇ 13. októbra (SITA, AP) – Rakúsko vyzvalo Súdny dvor Európskej únie (ECJ), aby zablokoval plány Nemecka na zavedenie diaľničného mýta. Dôvodom má byť diskriminácia občanov EÚ na základe národnosti. Sťažnosť pred najvyšším súdnym tribunálom EÚ podal vo štvrtok rakúsky minister dopravy Jörg Leichtfried.

Štát chcel majiteľom áut kompenzovať diaľničný poplatok

Príslušný zákon schválil nemecký parlament definitívne v marci. Norma je kompromisom prijatým v decembri spoločne s Európskou komisiou, ktorá Nemecko takisto zažalovala na Európskom súdnom dvore. Majiteľom áut registrovaných v Nemecku chcel totiž štát kompenzovať diaľničný poplatok možnosťou odrátať si ho celý z dane na vozidlo.

Schválený kompromis nadväzuje na systém kompenzácií pre vlastníkov tzv. ekologických áut. Berie totiž do úvahy množstvo splodín, ktorými ich auto znečisťuje životné prostredie. Plán však aj po úpravách kritizovali najmä susedné Rakúsko, Holandsko a Belgicko, podľa ktorých diskriminuje zahraničných vodičov v Nemecku.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies