Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rakúsko vyzvalo Súdny dvor Európskej únie, aby zablokoval nemecké diaľničné mýto

Výber mýta na diaľniciach a rýchlostných cestách vzrástol o 5,3 %. Foto: pixabay.com.

Podľa Rakúska nemecký plán aj po zapracovaní pripomienok Európskej komisie diskriminuje občanov EÚ na základe národnosti 

VIEDEŇ 13. októbra (SITA, AP) – Rakúsko vyzvalo Súdny dvor Európskej únie (ECJ), aby zablokoval plány Nemecka na zavedenie diaľničného mýta. Dôvodom má byť diskriminácia občanov EÚ na základe národnosti. Sťažnosť pred najvyšším súdnym tribunálom EÚ podal vo štvrtok rakúsky minister dopravy Jörg Leichtfried.

Štát chcel majiteľom áut kompenzovať diaľničný poplatok

Príslušný zákon schválil nemecký parlament definitívne v marci. Norma je kompromisom prijatým v decembri spoločne s Európskou komisiou, ktorá Nemecko takisto zažalovala na Európskom súdnom dvore. Majiteľom áut registrovaných v Nemecku chcel totiž štát kompenzovať diaľničný poplatok možnosťou odrátať si ho celý z dane na vozidlo.

Schválený kompromis nadväzuje na systém kompenzácií pre vlastníkov tzv. ekologických áut. Berie totiž do úvahy množstvo splodín, ktorými ich auto znečisťuje životné prostredie. Plán však aj po úpravách kritizovali najmä susedné Rakúsko, Holandsko a Belgicko, podľa ktorých diskriminuje zahraničných vodičov v Nemecku.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...