Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský
21. septembra 2017 9:13 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Prvá etapa obchvatu Brezna na ceste I/66 je už v prevádzke

Zhotoviteľom stavby za zmluvnú cenu 17,41 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty bolo združenie stavebných spoločností Alpine Slovakia a Alpine Bau CZ na základe zmluvy z roku 2015

BRATISLAVA 21. septembra (SITA) – Slovenská správa ciest (SSC) vo štvrtok odovzdala do užívania motoristom prvú etapu obchvatu Brezna na ceste prvej triedy I/66. Obchvat v dĺžke dva a pol kilometra je podľa cestárov riešený ako dvojpruhová obojsmerná komunikácia.

Stavba prvej etapy obchvatu trvala dva a pol roka

Zhotoviteľom stavby za zmluvnú cenu 17,41 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (20,9 mil. eur vrátane DPH) bolo združenie stavebných spoločností Alpine Slovakia, spol. s r. o., Bratislava (vedúci člen) a Alpine Bau CZ, a. s., Krásno nad Bečvou na základe zmluvy o dielo z februára 2015.

Lehota výstavby bola dodatkom predĺžená o tri mesiace do augusta tohto roka.

Súčasťou úseku cesty sú mosty a protihlukové steny

„Obchvat začína na existujúcej ceste I/66 smerujúcej od Banskej Bystrice do Brezna v kilometri 128,49 mimoúrovňovou križovatkou, ktorá prepojuje ul. Československej armády s cestou I/66, a končí v okružnej križovatke Mazorníkovo,“ informovala hovorkyňa SSC Lucia Karelová.

„Súčasťou obchvatu sú stavebné objekty mostov, oporných a zárubných múrov, protihlukových stien a preložiek inžinierskych sietí,“ dodala.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...