Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prvá etapa obchvatu Brezna na ceste I/66 je už v prevádzke

Slovenská správa ciest odovzdala do užívania motoristom prvú etapu obchvatu Brezna na ceste prvej triedy I/66. Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský

Zhotoviteľom stavby za zmluvnú cenu 17,41 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty bolo združenie stavebných spoločností Alpine Slovakia a Alpine Bau CZ na základe zmluvy z roku 2015

BRATISLAVA 21. septembra (SITA) – Slovenská správa ciest (SSC) vo štvrtok odovzdala do užívania motoristom prvú etapu obchvatu Brezna na ceste prvej triedy I/66. Obchvat v dĺžke dva a pol kilometra je podľa cestárov riešený ako dvojpruhová obojsmerná komunikácia.

Stavba prvej etapy obchvatu trvala dva a pol roka

Zhotoviteľom stavby za zmluvnú cenu 17,41 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (20,9 mil. eur vrátane DPH) bolo združenie stavebných spoločností Alpine Slovakia, spol. s r. o., Bratislava (vedúci člen) a Alpine Bau CZ, a. s., Krásno nad Bečvou na základe zmluvy o dielo z februára 2015.

Lehota výstavby bola dodatkom predĺžená o tri mesiace do augusta tohto roka.

Súčasťou úseku cesty sú mosty a protihlukové steny

„Obchvat začína na existujúcej ceste I/66 smerujúcej od Banskej Bystrice do Brezna v kilometri 128,49 mimoúrovňovou križovatkou, ktorá prepojuje ul. Československej armády s cestou I/66, a končí v okružnej križovatke Mazorníkovo,“ informovala hovorkyňa SSC Lucia Karelová.

„Súčasťou obchvatu sú stavebné objekty mostov, oporných a zárubných múrov, protihlukových stien a preložiek inžinierskych sietí,“ dodala.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 21. septembra 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...