Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Protihlukovú stenu na rýchlsotnej ceste R1 vo Vlčkovciach (na snímke) odovzdajú do užívania o dva týždne skôr. Foto: NDS.
11. augusta 2017 14:42 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Protihlukovú stenu na R1 vo Vlčkovciach NDS odovzdá do užívania o dva týždne skôr

Práce na protihlukovej stene na rýchlostnej ceste R1 vo Vlčkovciach v okrese Trnava sú už ukončené. Protihlukovú stenu v dĺžke 2 570 metrov postavila spoločnosť Strabag zhruba za 2,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 11. augusta (SITA) – Práce na výstavbe protihlukovej steny na rýchlostnej ceste R1 vo Vlčkovciach v okrese Trnava sú už ukončené a Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) ju tak odovzdá do užívania o dva týždne skôr. Pôvodne mala byť stavba hotová 31. augusta.

Protihlukovú stenu v dĺžke 2 570 metrov postavila spoločnosť Strabag, s. r. o. zhruba za 2,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty za dva a štvrť roka.

V pondelok by mala byť úsek R1 prejazdný bez obmedzení

„Dočasné zvodidlá, ktoré boli na rýchlostnej ceste osadené počas výstavby, plánujeme demontovať v dňoch 12. až 14. augusta tak, aby v pondelok 14. augusta bola rýchlostná cesta R1 v tomto úseku prejazdná v plnom profile bez obmedzení,“ informovala v piatok hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Stena je na takmer celom úseku vysoká šesť metrov

Protihluková stena má výšku šesť metrov na úseku v dĺžke 2 110 metrov a päť metrov v dĺžke 460 metrov.

„Nachádza sa pozdĺž obytnej zástavby obcí Vlčkovce a Križovany nad Dudváhom na úseku rýchlostnej cesty R1 Trnava – Nitra. Jej cieľom je odbremeniť obyvateľov žijúcich v tejto oblasti od hluku z premávky na rýchlostnej komunikácii,“ priblížila Michalová.

Protihlukovú stenu v dĺžke 48 metrov tvorí metakrylátová výplň. „Druhým celkom je absorbčný materiál, ktorý zabraňuje odrazu zvuku a pohlcuje ho,“ dodala.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies