Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pri nehodách na tratiach zomrelo za prvý polrok 34 ľudí

Zrážky s vlakom si za posledný týždeň vyžiadali tri obete. Vo všetkých troch prípadoch išlo o samovraždu. Ilustračné foto: SITA/ŽSR.

Železnice Slovenskej republiky za prvý polrok tohto roka evidujú na železniciach 73 nehôd, čo je o 23 percent menej ako vlani.

Pri nehodách na železničných tratiach zomrelo za prvých šesť mesiacov tohto roka 34 ľudí. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková, nehôd a usmrtených osôb je však v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka menej. Za prvý polrok evidujú ŽSR na železniciach 73 nehôd, čo je o 23 percent menej ako vlani.

“Medzi nehody zaraďujeme zrážku a vykoľajenie vlaku, požiar koľajového vozidla, zranenie osoby spôsobené pohybom koľajového vozidla a iné nehody, ktoré vznikajú najmä pri posune,” vysvetlila hovorkyňa. V dôsledku nehôd zraneniam podľahlo 34 ľudí. V 24 prípadoch išlo o samovraždu.

“Aj tieto čísla predstavujú oproti minulému roku pokles o 21 usmrtených osôb, resp. pokles o deväť samovrahov,” doplnila Pavliková. Ťažko sa pri nehodách zranilo 14 osôb, v štyroch prípadoch išlo o pokus o samovraždu.

“Aj napriek tomu, že počet nehôd na tratiach ŽSR klesol, opakovane upozorňujeme na ľahostajnosť osôb pohybujúcich sa v okolí železničných tratí a priecestí,” zdôraznila Martina Pavliková. ŽSR preto vyzývajú verejnosť, aby bola opatrná pri pohybe v blízkosti železničnej trate a dodržiavala zákon o premávke na pozemných komunikáciách a zákon o dráhach.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 10. augusta 2016Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...