Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vytvorilo v blízkosti dráhy 31 vyhliadku pre pozorovanie príletov a odletov lietadiel. Foto: bts.aero.
20. apríla 2018 16:35 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Pri bratislavskom letisku postavili vyhliadku na sledovanie lietadiel

Je určená pre verejnosť, rodiny s deťmi a nadšencov fotografovania lietadiel.

BRATISLAVA – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vytvorilo v blízkosti dráhy 31 vyhliadku pre pozorovanie príletov a odletov lietadiel. Nachádza sa za plotom letiska a je určená pre verejnosť, rodiny s deťmi a nadšencov fotografovania lietadiel, ktorí tak môžu odteraz sledovať prílety strojov v blízkosti letiskovej plochy. Miesto je prístupné pre peších či cyklistov z Leknovej ulice popri Malom Dunaji v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Vyhliadku vytvorili pre záujemcov o fotografovanie lietadiel

„Vyšli sme v ústrety nadšencom fotografovania lietadiel, tzv. spotterom, ktorí nás o vytvorenie miesta vhodného na fotografovanie lietadiel dlhodobo žiadali. Vyhliadku, okrem kovovej konštrukcie, vytvorili naši zamestnanci svojpomocne s využitím nepoužívaných betónových panelov,“ informoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

Generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Jozef Pojedinec. Foto: Letisko Bratislava.

Lietadlá pristávajú najčastejšie na dráhe 31

Vyhliadka má rozmery šesť krát tri metre a je vysoká jeden a pol metra. Prispôsobená je tak, aby dospelá osoba mohla vidieť a fotografovať lietadlá ponad oplotenie letiska. „Je pre nás dôležité, aby sme mohli fotografovať lietadlá bez oplotenia v zábere. Práve na dráhe 31 lietadlá najčastejšie pristávajú. Oceňujeme preto tento krok letiska, s ktorým sme nedávno dohodli aj umiestnenie 25 priezorov v oplotení letiska pre zjednodušenie fotografovania lietadiel,“ doplnil Juraj Ondruš, predseda občianskeho združenia Airliners.sk, ktoré združuje nadšencov letectva.

Vidieť možno najmä boeingy a airbusy

Verejnosť môže na bratislavskom letisku najčastejšie pozorovať lietadlá Boeing 737-800 s kapacitou 189 cestujúcich na palube a tiež Airbus A320, Airbus A321 či lietadlá typu ATR 42 alebo Embraer E90.

Prístupová cesta k vyhliadke po Majerskej ulici. Foto: bts.aero.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame