Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja pripravila druhú etapu rekonštrukcie havarijných úsekov ciest druhej a tretej triedy. Foto: SÚC PSK.
29. júna 2017 15:01 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

V Prešovskom kraji zrekonštruujú ďalšie havarijné úseky ciest druhej a tretej triedy

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja predpokladá druhú etapu rekonštrukcie vybraných úsekov ciest predbežne za 7,47 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 29. júna (SITA) – Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) pripravila druhú etapu rekonštrukcie havarijných úsekov ciest druhej a tretej triedy.Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, predpokladaná cena zákazky je 7,47 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (8,97 mil. eur vrátane dane).

Zákazka je rozdelená na sedem častí podľa regionálnych pobočiek cestárov, práce sú plánované na šesťdesiat dní a v prípade oblasti Prešov na 75 dní.

V druhej etape opravia šesťdesiat vybraných úsekov ciest

„Predmetom zákazky je rekonštrukcia 60 vybraných havarijných úsekov ciest pozostávajúca z odstránenia poškodených krytov vozoviek, podkladových vrstiev, pokládky krytov a vyrovnania povrchu krytu vozovky, vrátane súvisiacich stavebných prác na cestách II. a III. triedy na území Prešovského samosprávneho kraja v správe verejného obstarávateľa v členení na sedem oblastí,“ oznámila SÚC PSK.

Lehota na predkladanie ponúk je 31. júla a platiť musia do konca tohto roka. Uchádzači musia preukázať, že za predchádzajúcich päť rokov od vyhlásenia verejného obstarávania uskutočnili stavebné práce rovnakého alebo podobného charakteru ako je predmet zákazky v celkovom objeme minimálne 21 mil. eur vrátane DPH pri ponuke na všetkých sedem častí zákazky, resp. 3 mil. eur, ak podajú ponuku na jednu časť.

Najviac môžu stáť práce na cestách v oblasti Humenné

V oblasti Bardejov sa rekonštrukcia týka šiestich úsekov ciest za odhadované náklady 792,5 tis. eur bez dane, v oblasti Humenné deviatich úsekov za 1,67 mil. eur, v oblasti Poprad ôsmich úsekov za 1,22 mil. eur, v oblasti Prešov trinástich úsekov za 1,3 mil. eur, v oblasti Stará Ľubovňa siedmich úsekov v objeme 774,8 tis. eur, v oblasti Svidník deviatich úsekov v hodnote 966,5 tis. eur a v oblasti Vranov nad Topľou ôsmich úsekov za 749,9 tis. eur bez dane.

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja je rozpočtová organizácia zriadená 1. decembra 2003. V pôsobnosti má vyše 523 kilometrov ciest druhej triedy a 1 920 kilometrov ciest tretej triedy na území Prešovského kraja. Organizačne je rozdelená na sedem regionálnych oblastí: Bardejov, Humenné, Poprad, Prešov, Stará Ľubovňa, Svidník a Vranov nad Topľou.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...