Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pellegrini odkázal krajom, aby na opravy ciest najskôr efektívne minuli eurofondy. ILustračné foto: SITA/Viktor Zamborský
18. septembra 2016 13:22 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Prešovskí krajskí cestári dali opraviť tri havarijné úseky

Stavebné práce na úsekoch ciest II. a III. triedy v okresoch Stará Ľubovňa, Sabinov a Medzilaborce v objeme 326 tis. eur vrátane dane z pridanej hodnoty uskutočnia spoločnosti Strabag a Doprastav Asfalt. 

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) zrekonštruuje tri havarijné úseky ciest II. a III. triedy v okresoch Stará Ľubovňa, Sabinov a Medzilaborce. Za zhotoviteľov stavebných prác v objeme 271,7 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (326 tis. eur vrátane dane) vybrala spoločnosti Strabag, s. r. o., Bratislava a Doprastav Asfalt, a. s., Zvolen.

Ako vyplýva z výsledku verejného obstarávania formou výzvy, vyhlásenej v júni tohto roku, v troch častiach predložilo ponuku päť, resp. šesť uchádzačov. Predpokladaná cena prác plánovaných na dva mesiace bola 337,5 tis. eur bez dane (405 tis. eur s daňou).

Opravia cesty v Litmanovej, v úseku Lipany – Lúčka a v Repejove

Strabag zabezpečí rekonštrukciu cesty III. triedy v Litmanovej (okres Stará Ľubovňa) za 87,8 tis. eur bez dane (105,3 tis. eur s daňou). Doprastav Asfalt uskutoční práce na úsekoch cesty III. triedy Lipany – Lúčka (okres Sabinov) v objeme 85 tis. eur (102 tis. eur s daňou) a cesty II. triedy v Repejove (okres Medzilaborce) za 98,9 tis. eur bez dane (118,7 tis. eur s daňou).

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja je rozpočtová organizácia zriadená 1. decembra 2003. V pôsobnosti má vyše 523 kilometrov ciest II. triedy a 1 920 kilometrov ciest III. triedy.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies