Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lety na prepravu 110 tisíc britských pasažierov zo zahraničia po kolapse leteckej firmy Monarch Airlines budú podľa britského leteckého regulačného úradu stáť približne 60 mil. libier. Foto: SITA/AP.
3. októbra 2017 12:20 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Preprava pasažierov zbankrotovanej firmy Monarch Airlines bude stáť zhruba 60 miliónov libier

Zo zahraničia treba do Británie celkovo prepraviť 110 tisíc pasažierov, v pondelok sa domov dostalo vyše 11 800 ľudí

LONDÝN 3. októbra (SITA) – Lety na prepravu 110 tisíc britských pasažierov zo zahraničia po kolapse leteckej firmy Monarch Airlines budú podľa britského leteckého regulačného úradu stáť približne 60 mil. libier (GBP). Podľa údajov Britského úradu pre civilné letectvo (CAA) bolo v pondelok domov prepravených vyše 11 800 ľudí. Informoval o tom v utorok britský portál bbc.com.

Najväčší kolaps britskej leteckej firmy 

Spoločnosť Monarch Airlines sa dostala do nútenej správy v pondelok, čo znamená stratu takmer 1 900 pracovných miest. Ide o najväčší kolaps britskej leteckej firmy v histórii.

Piaty najväčší britský letecký prepravca Monarch Airlines za svoj účtovný rok do októbra 2016 vykázal stratu 291 mil. GBP, pričom v predošlom roku dosiahol zisk 27 mil. GBP, informoval portál bbc.com.

EasyJet ponúkla štyristo miest pre zamestnancov skrachovaných aerolínií

Spoločnosť Easyjet sa vyjadrila, že „naozaj rada“ prijme bývalých zamestnancov firmy Monarch Airlines a uviedla, že má štyristo voľných miest pre palubný personál na svojej základni na letisku Gatwick a sto miest na letisku Luton.

(1 EUR = 0,88418 GBP)

http://www.bbc.com/news/business-41477267

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame