Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister dopravy Arpád Érsek chce niektorých ľudí zviezť do práce vládnym autom. Ilustračné foto: pixabay.com.
25. júla 2016 16:59 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Premávka na D1 v Bratislave za polrok vzrástla o päť percent

Najväčší dopravný nápor bol na diaľnici D1 v Bratislave v deň pred veľkonočnými sviatkami. V tento deň dosiahla intenzita dopravy od 66-tisíc vozidiel na úseku medzi križovatkami Ovsište a Pečňa až po 150-tisíc vozidiel na úseku medzi križovatkami Prievoz a Ružinov. V pracovných dňoch sa v Bratislave v prvom polroku pohybovalo po diaľnici od 58-tisíc do 125-tisíc vozidiel denne.

Intenzita dopravy na diaľnici D1 v Bratislave v prvom polroku tohto roka vzrástla zhruba o 5 % oproti rovnakému obdobiu vlaňajška. Najväčší dopravný nápor zažila bratislavská D1 v deň pred veľkonočnými sviatkami. „V tento deň sme namerali od 66-tisíc vozidiel na úseku od križovatky Ovsište po križovatku Pečňa až po 150-tisíc vozidiel na úseku od križovatky Prievoz po križovatku Ružinov,“ informovala v pondelok hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

„V priemerných pracovných dňoch sa v Bratislave v prvom polroku 2016 pohybovalo po diaľnici od 58-tisíc do 125-tisíc vozidiel denne, čo predstavuje nárast o skoro 5-tisíc vozidiel na každom úseku oproti vlaňajšku,“ dodala.

Medzi dopravne najvyťaženejšie úseky v hlavnom meste SR patrí úsek D1 od križovatky Vajnory po križovatku Ovsište. Na území Bratislavy tvorí D1 významnú spojnicu medzi najväčšou mestskou časťou Petržalka a mestskými časťami Ružinov, Vrakuňa a Podunajské Biskupice.

NDS pripravuje projekty nového bratislavského obchvatu na D4 a rozšírenia D1. Tie podľa diaľničiarov pomôžu znížiť intenzitu dopravy na najvyťaženejších bratislavských diaľničných úsekoch, keďže doprava by sa mala rovnomernejšie rozdistribuovať predovšetkým po vybudovaní obchvatu D4 a rozšírení D1.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame