Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Árpád Érsek Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
8. septembra 2016 11:25 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Predaj pozemkov neohrozí začiatok výstavby D4/R7

V prípade, že Bratislava v spolupráci s mestskými časťami nestihnú predať pozemky určené na výstavbu bratislavského obchvatu, štát tieto pozemky vyvlastní, uviedlo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

Ak Bratislava v spolupráci s mestskými časťami nestihne predať pozemky určené na výstavbu bratislavského obchvatu D4 a rýchlostnej cesty R7, štát tieto pozemky vyvlastní. Vo štvrtok o tom informoval minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) Árpád Érsek po stretnutí s primátorom hlavného mesta Ivom Nesrovnalom.

„Podľa informácií, ktoré som dnes od primátora dostal, mesto v spolupráci s mestskými časťami urobia všetko pre to, aby nedošlo k vyvlastneniu. To by pripravilo mesto aj mestské časti o peniaze,“ uviedol Érsek. Zároveň však potvrdil, že proces vyvlastňovania naďalej pokračuje. Ministerstvo dopravy aj Národná diaľničná spoločnosť, ktorá predaj pozemkov realizuje, budú podľa ministra pripravené na všetky alternatívy.

Nesrovnal ministrovi vo štvrtok predstavil plán, ktorým sa rozdelia pozemky určené na predaj na dve časti. Prvá z nich je v správe mestských častí a druhú časť spravuje priamo mesto. O ich predaji sa bude rozhodovať oddelene. Ako ďalej MDVRR informovalo, mestské časti, ktorých sa to týka, musia v najbližších dňoch zvolať svoje zastupiteľstvá a rozhodnúť o odpredaji pozemkov, ktoré sú im zverené.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame