Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko Bratislava
Terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.
18. marca 2019 19:41 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Predaj leteniek vďaka prezidentským voľbám výrazne stúpol

Cestovná kancelária Pelikán zaznamenala až 94-percentný medziročný nárast predaja leteniek.

Na prvý prezidentský volebný víkend si kúpilo spiatočnú letenku zo zahraničia do Bratislavy alebo Viedne až o 94 percent viac ľudí ako v rovnakom časovom období roka 2018.

Vyplýva to zo štatistík cestovnej kancelárie Pelikán, ktorá sa zameriava na predaj leteniek.

„Viac než 90-percentný nárast obojsmerných letov zo zahraničia do Bratislavy a Viedne je naozaj nevídaný a iné vysvetlenie neexistuje,“ uviedol PR manažér cestovnej kancelárie Pelikán Jozef Rybár. V prezidentských voľbách sa totiž nedá voliť zo zahraničia.

Ryanair
Foto: SITA/AP.

Z Európy, ale aj USA či Hongkongu 

Najfrekventovanejšími zahraničnými destináciami, z ktorých sa na volebný víkend do Bratislavy a Viedne lietalo na otočku najčastejšie, boli Švajčiarsko, Španielsko, Spojené kráľovstvo, Holandsko a Francúzsko.

Medzi destináciami, ktoré ovplyvnili spomínaný medziročný nárast predaja leteniek, sa objavili i Spojené štáty americké či dokonca Hongkong, z ktorých môžu byť letenky na presné obdobie pomerne drahé.

„V extrémnych prípadoch, kedy si ľudia letenky kupujú na poslednú chvíľu, sa môžeme rozprávať o sumách v stovkách eur či niekoľkých tisícoch,“ uzavrel Rybár.

Letisko Viedeň
Foto: viennaairport.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame