Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ponitrianska cyklomagistrála povedie zo severu na juh, od Topoľčian cez Nitru k sútoku rieky Nitry s Váhom. Ilustračné foto: SITA/Milo Fabian.
14. decembra 2017 14:46 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Práce na sieti cyklotrás okolo Tatier pokračujú

Slovenskú a poľskú stranu Tatier má spájať 250 kilometrov dlhý cyklochodník. 

POPRAD 14. decembra (SITA) – Práce na vytvorení neprerušenej a bezpečnej regionálnej siete cyklotrás okolo Tatier s dĺžkou viac ako 250 km pokračujú. Združeniu Euroregión Tatry sa spolu s partnermi podarilo spracovať projektové dokumentácie na ďalšie úseky cyklochodníka, a to v troch obciach na Orave – Dlhá nad Oravou, Krivá, Sedliacka Dubová a v spišskej Chmeľnici. Reaguje tak na vzostup cykloturistiky v regióne.

Ilustračné foto: Pixabay.com.

Projektové dokumentácie za 42 tisíc eur

„Cieľom je postupne poprepájať jednotlivé úseky cyklochodníka na slovenskej a poľskej strane Euroregiónu Tatry. Realizácia projektu v budúcnosti prinesie výhody pre celú lokálnu spoločnosť v podobe zvýšenia turistickej návštevnosti bez dopadu na životné prostredie, vzbudenie nových podnikateľských iniciatív a vytvorenie podmienok pre aktívny odpočinok,“ informovala dnes prostredníctvom tlačovej správy Radoslava Krafčíková, poverená riadením kancelárie Združenia Euroregiónu Tatry.

Celková výška rozpočtu projektu s názvom Spracovanie projektových dokumentácií na území Euroregiónu Tatry predstavovala viac ako 42-tisíc eur. Združenie naň získalo dotáciu od Ministerstva dopravy a výstavby takmer 39-tisíc eur, zvyšok uhradilo z vlastných zdrojov.

Mapa Euroregiónu Tatry na území Slovenska a Poľska. Foto: euroregion-tatry.sk.

Spájanie regiónov na oboch stranách Tatier

Kompletný strategický cezhraničný projekt Euroregiónu Tatry pod názvom Historicko-kultúrno-prírodná cesta okolo Tatier zahŕňa viac ako 250 km nielen cyklistických, ale aj bežeckých, turistických a náučných trás.

„Navrhovaná trasa predpokladá spájanie regiónov Spiš, Podhalie, Orava a Liptov, zlepšenie dostupnosti a sprístupnenie unikátnych miest a lokálnych hodnôt krajinného, kultúrneho, historického a prírodného charakteru na oboch stranách hranice, podporu rozvoja voľnočasových aktivít šetrných voči životnému prostrediu, zdravý životný štýl, aktívny oddych a bezmotorové formy dopravy,“ doplnila Krafčíková.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies