Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister dopravy Arpád Érsek chce niektorých ľudí zviezť do práce vládnym autom. Ilustračné foto: pixabay.com.
12. septembra 2016 17:43 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Poslanci odsúhlasili dohodu o cestnej doprave s Gruzínskom

Parlament vyslovil súhlas aj so zmluvou so Spojenými arabskými emirátmi o leteckých dopravných službách.

Poslanci v pondelok vyslovili súhlas s dohodou medzi vládami Slovenskej republiky a Gruzínska o medzinárodnej cestnej osobnej a nákladnej doprave. Odsúhlasili aj zmluvu medzi SR a Spojenými arabskými emirátmi o leteckých dopravných službách. Dohoda o cestnej doprave s Gruzínskom bola podpísaná 13. novembra 2015 v Bratislave. Upravuje vykonávanie osobnej dopravy, príležitostnej autobusovej dopravy, kyvadlovej dopravy, nákladnej cestnej dopravy, ako aj povinnosti dopravcov a sankcie v prípade nedodržania ustanovení dohody.

Slovensko má záujem o rozvoj ekonomických vzťahov s Gruzínskom, s ktorým obchodná výmena postupne narastá. Gruzínsko je pre slovenských cestných dopravcov čoraz zaujímavejšou cieľovou prepravnou destináciou. Obchodná výmena podľa ministerstva dopravy síce postupne narastá, ale vo vzájomných vzťahoch neboli vyčerpané ešte všetky možnosti spolupráce. Gruzínsko je podľa rezortu pre slovenských cestných dopravcov čoraz zaujímavejšou cieľovou prepravnou destináciou.

Zmluva o leteckých dopravných službách so SAE bola podpísaná 19. novembra 2015 v Abu Dhabi. Zmluva v súlade s Dohovorom o medzinárodnom civilnom letectve vytvára právny rámec a stanovuje podmienky na vykonávanie pravidelných leteckých dopravných služieb medzi oboma krajinami. Nadobudnutím platnosti tejto zmluvy sa skončí platnosť Dohody o leteckej doprave medzi vládami ČSFR a SAE podpísanej 23. októbra 1991 v Prahe. Slovensko a SAE majú priame letecké spojenie od decembra 2014. Pravidelnú linku medzi Bratislavou a Dubajom prevádzkuje letecká spoločnosť flydubai z emirátov.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies