Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja schválili dodatok k zmluve so SAD Lučenec. Ilustračné foto: SAD Lučenec.
16. októbra 2017 19:22 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Poslanci Banskobystrického samosprávneho kraja schválili dodatok k zmluve so SAD Lučenec

Vďaka dodatku sa v rokoch 2017 až 2018 očakáva úspora viac ako päť miliónov eur v porovnaní s rokom 2016

BANSKÁ BYSTRICA 16. októbra (SITA) – Dodatok zmluvy s dopravcom Slovenská autobusová doprava (SAD) Lučenec schválili dnes poslanci na zasadnutí Zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) v Banskej Bystrici. Vďaka dodatku sa optimalizuje a predĺži odpisový plán, čím sa len v rokoch 2017 až 2018 očakáva úspora viac ako päť miliónov eur v porovnaní s rokom 2016.

Hlasovaniu o dodatku predchádzala viac ako hodinová diskusia spojená aj s vypočutím predsedu predstavenstva SAD Lučenec Vojtěcha Kupku. Podobný dodatok minulý mesiac podpísal predseda BBSK Marian Kotleba so SAD Zvolen, ktorá pôsobí v deviatich z trinástich okresov kraja.

Predĺženie odpisovania na desať rokov a platnosti zmluvy do roku 2023

SAD Lučenec prevádzkuje prímestskú pravidelnú autobusovú dopravu v štyroch okresoch a zamestnáva na výkonoch pre BBSK približne 340 ľudí, prevažne mužov. Dodatok zmluvy stanovuje predĺženie odpisovania na desať rokov a predĺženie platnosti zmluvy do roku 2023.

Na roky 2017 až 2018 zavádza dodatok maximálne horné ohraničenie výšky dotácie z BBSK na 0,75 eur za kilometer, čo je o dva centy nižšia suma ako stanovuje dodatok k zmluve BBSK so SAD Zvolen.

Podmienkou nákladov zachovanie výkonov a výšky cestovného

Tiež je v dodatku špecifikovaná cena ekonomicky oprávnených nákladov pre roky 2017 – 2018 na úrovni 1,18 eur za kilometer vrátane odpisov, respektíve 0,92 eur za kilometer bez účtovných odpisov. Tieto podmienky budú platiť za predpokladu, že objem prepravných výkonov a výška cestovného na roky 2017 až 2018 zostanú zachované na úrovni roka 2016.

Dodatok k zmluve musia po schválení Zastupiteľstvom BBSK podpísať obidve zmluvné strany. Keďže poslancami odobrené podmienky dodatku predstavitelia SAD Zvolen a vedenie BBSK spoločne vyjednali, je predpoklad, že podpisy sú už len formálna záležitosť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies