Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Porýnie-Falcko pokračuje v predaji letiska Hahn

Nemecká spolková krajina Porýnie-Falcko začne rokovania s tromi záujemcami o kúpu regionálneho letiska Hahn, ktoré sa nachádza neďaleko Frankfurtu. Foto: Letisko Frankfurt-Hahn.

Spolková krajina plánovala predať svoj 82,5-percentný podiel v letisku čínskej firme Shanghai Yiqian Trading Company, ale dohodu v júli zrušila a teraz začne rokovať s tromi záujemcami.

Nemecká spolková krajina Porýnie-Falcko začne rokovania s tromi záujemcami o kúpu regionálneho letiska Hahn, ktoré sa nachádza neďaleko Frankfurtu. Minister vnútra Porýnia-Falcka Roger Lewentz v pondelok povedal, že posúdenie ponúk ukázalo, že by sa mohli začať rokovania s tromi zo šiestich záujemcov, ktorí predložili „konkrétne ponuky“. Minister neidentifikoval nikoho z týchto záujemcov, ale poznamenal, že sa stále môžu posudzovať nové alebo vylepšené ponuky.

Porýnie-Falcko plánovalo predať svoj 82,5-percentný podiel v letisku Hahn, ktoré zápasí s finančnými ťažkosťami, čínskej spoločnosti Shanghai Yiqian Trading Company podnikajúcej v oblasti logistiky a stavebníctva. Spolková krajina však v júli dohodu s touto spoločnosťou zrušila, keďže firma neuhradila potrebnú platbu. Ako ďalšie dôvody zrušenia transakcie sa uvádzali širšie pochybnosti o spoľahlivosti kupujúcej firmy.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 21. novembra 2016Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...