Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2016 15:06 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Porýnie-Falcko pokračuje v predaji letiska Hahn

Spolková krajina plánovala predať svoj 82,5-percentný podiel v letisku čínskej firme Shanghai Yiqian Trading Company, ale dohodu v júli zrušila a teraz začne rokovať s tromi záujemcami.

Nemecká spolková krajina Porýnie-Falcko začne rokovania s tromi záujemcami o kúpu regionálneho letiska Hahn, ktoré sa nachádza neďaleko Frankfurtu. Minister vnútra Porýnia-Falcka Roger Lewentz v pondelok povedal, že posúdenie ponúk ukázalo, že by sa mohli začať rokovania s tromi zo šiestich záujemcov, ktorí predložili „konkrétne ponuky“. Minister neidentifikoval nikoho z týchto záujemcov, ale poznamenal, že sa stále môžu posudzovať nové alebo vylepšené ponuky.

Porýnie-Falcko plánovalo predať svoj 82,5-percentný podiel v letisku Hahn, ktoré zápasí s finančnými ťažkosťami, čínskej spoločnosti Shanghai Yiqian Trading Company podnikajúcej v oblasti logistiky a stavebníctva. Spolková krajina však v júli dohodu s touto spoločnosťou zrušila, keďže firma neuhradila potrebnú platbu. Ako ďalšie dôvody zrušenia transakcie sa uvádzali širšie pochybnosti o spoľahlivosti kupujúcej firmy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies