Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Európska komisia začala hĺbkové prešetrovanie, či preklenovací úver v celkovej sume 900 mil. eur, ktorý talianska vláda poskytla leteckej spoločnosti Alitalia, nie je štátnou pomocou. Foto: SITA/AP.
17. októbra 2017 16:55 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Ponuku na prevzatie Alitalie predložilo sedem firiem

Správcovia zbankrotovaného talianskeho leteckého prepravcu dali najavo, že sa chcú vyhnúť lacnému výpredaju majetku Alitalie a uprednostnia ponuku na prevzatie celej firmy

MILÁNO 17. októbra (SITA, AP) – Sedem leteckých spoločností, vrátane firiem Lufthansa a easyJet, predložilo ponuku na prevzatie talianskych aerolínií Alitalia, ktoré v máji vyhlásili bankrot. Potvrdila to samotná spoločnosť Alitalia.

Talianska vláda chce predaj uzavrieť do konca apríla budúceho roka. Minulý týždeň vláda firme Alitalia poskytla preklenovací úver v sume 300 mil. eur, aby mohla pokračovať v činnosti, kým sa predaj zrealizuje.

Správcovia Alitalie uprednostňujú predaj celej spoločnosti

Konkurzní správcovia zbankrotovaného talianskeho leteckého prepravcu dali najavo, že sa chcú vyhnúť lacnému výpredaju majetku Alitalie a uprednostnia ponuku na prevzatie celej firmy. Alitalia zamestnáva osemtisíc ľudí, ktorí pracujú ako posádky lietadiel, v rámci pozemného personálu zamestnáva 3 600 ľudí.

Lufthansa nezverejnila podrobné informácie o svojej ponuke, ale vo vyhlásení uviedla, že chce založiť firmu „NewAlitalia“, ktorá „môže otvoriť dlhodobé ekonomické perspektívy“. Taliansky denník Corriere della Sera v pondelok uviedol, že Lufthansa chce ponúknuť 500 mil. eur za veľkú časť Alitalie. Plán Lufthansy však podľa denníka ráta so zrušením 6 tis. pracovných miest.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame