Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poľsko vytvorilo novú leteckú spoločnosť, ktorej základom je národný prepravca LOT. Foto: LOT.
4. januára 2018 17:28 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Poľsko vytvorilo novú leteckú spoločnosť

Štátom vlastnená letecká skupina má počiatočný kapitál 1,2 mld. zlotých a spájajú sa v nej prepravca LOT a poskytovatelia technických služieb a služieb pre cestujúcich.

VARŠAVA 4. januára (SITA, AP) – Poľsko vytvorilo novú leteckú spoločnosť, ktorej základom je národný prepravca LOT. Cieľom firmy je zužitkovať plánovanú výstavbu veľkého letiska a rast trhu leteckej prepravy v regióne. Štátom vlastnená letecká skupina má počiatočný kapitál v sume 1,2 mld. zlotých (PLN) a spájajú sa v nej prepravca LOT a poskytovatelia technických služieb a služieb pre cestujúcich.

Neďaleko Varšavy vznikne nové veľké letisko

Poľskí vládni predstavitelia uviedli, že spoločnosť kúpi a prenajme si formou lízingu viac lietadiel s cieľom ďalšieho rozvoja leteckej dopravy v strednej a vo východnej Európe. Neďaleko Varšavy sa totiž má vybudovať veľké letisko, ktoré má slúžiť predovšetkým na dopravné spojenie s Čínou. Predsedom predstavenstva novej leteckej spoločnosti je šéf prepravcu LOT Rafal Milczarski.

(1 EUR = 4,1555 PLN)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame